PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2012 / CZERWIEC

Rafał Dobrakowski & Anna Dobrakowska

Seniorzy w Olsztynie

Dodano: 2012-06-13 | 09:31:07


Początek czerwca to tradycyjne taneczne spotkanie w Olsztynie na Otwartych Mistrzostwach Polski. Goszczą na nich również seniorzy. Chwała organizatorom, że dbają o tę gałąź ruchu tanecznego.


Rafał Dobrakowski & Anna Dobrakowska
foto: Włodzimierz Wawro

Ruch seniorów w  Polsce znalazł w ostatnich latach nowe oblicze. Można to zauważyć i na Polish Open Championships. Zobaczyliśmy w tym roku kategorie Senior I i Senior II w tańcach standardowych, jak w latach poprzednich, ale także kategorie Senior III w tańcach standardowych i - po raz pierwszy w Polsce - kategorię Senior I w tańcach latynoamerykańskich. Wszystkie miały status WDSF Open. Spowodowało to, że mogliśmy oglądać sporo dobrych par, łącznie z mistrzami świata, w kategorii seniorów.

Nasze polskie pary zaprezentował się bardzo dobrze, choć jeszcze nie jesteśmy w stanie równać się pod względem poziomu rozwoju, zarówno sportowego, jak i ilości startujących par, z takimi krajami jak Niemcy, czy Austria. Ale perspektywy są dobre i dlatego cieszmy się z sukcesów naszych par. Każda kategoria była obsadzona przecz co najmniej dwie polskie pary, które wcale nie zamierzały statystować.


I tak łupem polskich par były miejsca i w finałach, i na podium.

  • W kategorii Senior I Standard wystartowało 6 polskich par, a najwyższe miejsce uzyskali pp. Tomasz i Róża Kucharczyk, zajmując 4. finałowe miejsce.

  • W kategorii Senior II Standard mieliśmy dwie pary reprezentujące Polskę, a na drugim stopniu podium zobaczyliśmy pp. Roberta i Katarzynę Szlendak, którzy przegrali tylko z aktualnymi mistrzami świata pp. Heinzem-Josefem i Aurelią Bickers.

  • Kategoria Senior III Standard to dwie polskie pary, a 6. finałowe miejsce przypadło pp. Wojciechowi i Małgorzacie Obłąk. Przy okazji warto zauważyć, że jest to tańcząca polska para o najdłuższym stażu w kategorii seniorów.

  • Kategoria Senior I Latin to sukces pp. Tomasza i Róży Kucharczyków, którzy ku swojemu zresztą zaskoczeniu pokonali parę estońską Oleg Sadorev & Tatjana Krolova i zajęli pierwsze miejsce, a w finale na 6. miejscu zobaczyliśmy także pp. Rafała i Annę Dobrakowskich. Tu łącznie startowały cztery polskie pary.

Gratulujemy występu wszystkim polskim parom, gratulujemy organizatorom promowania ruchu seniorów w Polsce. Dziękujemy wszystkim parom seniorów, zarówno polskim jak i zagranicznym za pokaz wspaniałej sportowej ambicji i wysoki poziom tanecznych prezentacji. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to jeszcze większym rozwojem ruchu seniorów w Polsce.


Grzegorz Gargula

Komentarze: 21 Ostatnio dodany: 2012-06-16 | 20:12

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI