TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Stawowy i Sara Silva

Zwycięstwo pod Wiedniem

Dodano: 2023-02-28 | 23:54:08


Austrian Pyramid Cup 2023, to turniej w Vosendorf, pod Wiedniem, z którego Mateusz Stawowy i Sara Silva wrócili do Krakowa w glorii zwycięzców turnieju WDSF Youth Open Standard.


Mateuz Stawowy i Sara Silva
foto: materiały redakcyjne


Austrian Pyramid Cup 2023 firmowany jest przez Ludwiga Wieshofera. Tytułowe zwycięstwo pod Wiedniem odnieśli Mateusz Stawowy i Sara Silva w turnieju WDSF Open Youth Standard, zaś w stylu Latin zajęli 2-ie miejsce ulegając tancerzom z Hiszpanii - Tristan Canovas i Laia Rebollar.

Podwiedeńska Victoria  Mateusza i Sary przyczyniła się do ich awansu na 3-cie miejsce w światowym rankingu WDSF Youth Standard.

Młodzi tancerze nie poprzestają wyłącznie na rywalizacji w swojej kategorii i zdobywają również doświadczenie w rywalizacji z parami dorosłymi. W Vosendorf, w kategorii dorosłych zatańczyli w stylu standardowym zajmując 15.-16. miejsce, w ćwierćfinale.

Na polskich parkietach reprezentują krakowski klub ELITA, za ich rozwój taneczny w stylu standardowym odpowiada Justyna Hawkins, zaś w stylu latynoamerykańskim - Iwona Golczak.

Udział Mateusza i Sary w turniejach Austrian Pyrmaid Cup 2023 jest zapewne dobrym "treningiem" przed Mistrzostwami Polski w kombinacji 10 tańców, które odbędą się w najbliższy weekend w Koninie.


Dobrym wynikiem mogą się pochwalić także tancerze w kategorii par dorosłych. W WDSF International Open Standard (47. par), Gabrielius Vaikasas i Klaudia Grabowska, klubowi koledzy Mateusza i Sary z klubu Elita, zajęli 6. miejsce, zaś "oczko" wyżej na 5-tym miejscu zatańczyli Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz.

W panelach sędziowskich Polskę reprezentowała Justyna Hawkins.

Gabrielius Vaikasas - Klaudia Grabowska

Mateusz Stawowy i Sara Silva | Gabrielius Vaikasas i Klaudia Grabowska

Gabrielius Vaikasas i Klaudia Grabowska
Mateusz Stawowy i Sara Silva
foto: materiały redakcyjne

Z finałowymi - czwartymi - miejscami, z Vosendorf, wrócili bardzo młodzi tancerze rywalizujący w ramach DSE Children Grand Prix:
  • Krzysztof Szostak i Laura Stefańczyk - Junior I Standard
  • Jakub Cyl i Weronika Maria Sosińska - Juvenile Standard.


Z polskich par w Vosendorf tańczyli także:
  • Kewin Espenszyt i Michalina Buczyńska - dorośli standard, 20. miejsce,
  • Przemysław Walisiak i Klaudia Marcinkiewicz - dorośli Latin, 15.-16. miejsce,
  • Filip Paul i Justyna Labuz - dorośli Latin, 17. miejsce,
  • Kacper Slefarski i Iveta Hrytsyna - dorośli Latin, 32. miejsce,
  • Michał Ciopala i Julia Helena Nawalany - młodzież standar, 12. miejsce,
  • Grzegorz Brzozowski i Julia Pogorzelska - młodzież latin, 17.-18. miejsce,
  • Mikołaj Szyc i Marta Lewandowska - RS Standard, 8. miejsce,
  • Mikołaj Szyc i Marta Lewandowska - RS Latin, 7.-8. miejsce,
  • Paweł Skwira i Aleksandra Siudzińska - RS Standard, 14.-15. miejsce,
  • Paweł Skwira i Aleksandra Siudzińska - RS Latin. 22.-23. miejsce.

Vosendorf, 25-25 lutego 2023

Wyniki:


Mateusz Stawowy i Sara Silva - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI