TANIEC TOWARZYSKI

Edgar Marcos i Alina Nowak - WDSF II WiceMistrzowie Świata Amatorów

Edgar i Alina ponownie WiceMistrzami

Dodano: 2022-12-12 | 15:29:43


Tym razem Edgar Marcos i Alina Nowak wytańczyli tytuł II WiceMistrzów świata podczas WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Latin, które odbyły się Muelheim an der Ruhr, w Niemczech.


Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: Reinhard Egli/ move!


Finał WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Latin niewiele różni się od finału WDSF Mistrzostw Europy Amatorów Latin rozegranych na Majorce, w listopadzie 2022 r. Jedyną zmianą jest para z piątego miejsca. W Mistrzostwach Europy na 5-tym miejscu zatańczyli reprezentanci Estonii - Konstantin Gorodilov i Polina Figurenko, którzy w Mistrzostwach Świata w Muelheim an der Ruhr "spadli" do półfinału, na 8. miejsce.
W finale Mistrzostw Świata reprezentantów Estonii "zastąpili" reprezentanci Chin - Yan Bangbang i Du Yujun.

Nasi, polscy, reprezentanci - Edgar Marcos i Alina Nowak, powtórzyli swój sukces, z listopadowych, Mistrzostw Europy zdobywając brązowy medal, zaś finał Mistrzostw Świata wyglądał następująco:
  1. Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
  2. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
  3. Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak - Polska
  4. Guillem Pascual i Diandra-Aniela Illes - Hiszpania
  5. Yan Bangbang i Du Yujun - Chiny
  6. Miculescu Ionut Alexandru i Pacurar Andra - Rumunia

WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Latin - Muelheim an der Ruhr 2022


W Mistrzostwach Świata, Polskę, reprezentowali także WiceMistrzowie Polski Latin - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, którzy zajęli 28. miejsce.

O tytuły mistrzowskie w Muelheim an der Ruhr rywalizowało 65. par z całego świata, które oceniał 12-osobowy panel sędziowski, w którym pracowała sędzina z Polski - Agnieszka Dąbkowska.Kolejnego dnia, w Muelheim an der Ruhr, odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów w Show Dance Latin. O tytuły mistrzowskie rywalizowało 15. par, w tym jedna para reprezentująca Polskę - Dariusz Jabłoński i Karolina Poniatowicz, która zajęła 9. miejsce w półfinale. Tytuł Mistrzów Świata w tej kategorii przypadł gospodarzom - Arturowi Balandin i Annie Salita.Edgar Marcos i Alina Nowak - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
21 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI