TANIEC TOWARZYSKI

Edgar Marcos i Alina Nowak - II WDSF WiceMistrzowie Europy Latin Calvia 2022

Edgar i Alina WiceMistrzami Europy

Dodano: 2022-11-21 | 14:08:11


Edgar Marcos i Alina Nowak - wytańczyli dla Polski - tytuł II Wicemistrzów Europy Amatorów Latin par rywalizujących w ramach World Dance Sport Federation (WDSF).


Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: Facebook


Edgar Marcos i Alina Nowak - reprezentując Polskę - tańczą razem już ponad 10 lat (Alina Nowak - taneczna droga do Hiszpanii ). Od kilku lat są w ścisłej światowej czołówce par latynoamerykańskich rywalizujących wg zasad WDSF-u. Miniona niedziela, 20 listopada 2022 r., jest dla nich szczególna za sprawą wytańczenia tytułu II WiceMistrzów Europy Amatorów Latin.

WDSF Mistrzostwa Europy odbyły się w Calvi? położonej na hiszpańskiej wyspie Majorka. Do Mistrzostw przystąpiło 50. par tanecznych z całej Europy, bez par z Rosji i Białorusi - wykluczonych z rywalizacji w związku z wojną na Ukrainie.

Polskę reprezentowali także - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, którzy awansowali do ćwierćfinału zajmując 18. miejsce.

O tytule mistrzów Europy decydował 12-osobowy panel sędziowski, w którym był także Vladimir Smirnov - jako przedstawiciel Polski. Chairpersonem, czyli sędzią głównym, był Serb - Nenad Jeftic.foto: Facebook

Tytuł WDSF Mistrzów Europy powędrował do Niemiec, pierwszymi wicemistrzami zostali reprezentanci Francji, a w finale zatańczyły pary:
  1. Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
  2. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
  3. Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak - Polska
  4. Guillem Pascual i Diandra-Aniela Illes - Hiszpania
  5. Konstantin Gorodilov i Polina Figurenko - Estonia
  6. Miculescu Ionut Alexandru i Pacurar Andra - RumuniaRok temu WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Latin odbyły się we Włoszech.Edgar Marcos i Alina Nowak - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
12 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI