KOMENTARZE

Artykuł: Podział ruchu tanecznego w Polsce stał się faktem

powrót

17

~

Dodano: 2012-01-08 | 17:04
ad Twojego punktu 2
prześledź sobie dokumenty pozyskiwania środków finansowych z Ministerstwa dla swoich sportowców przez PZTS, gdzie mają taki obowiązek, a go nie wypełniają, dla swoich breakdanc'owców, free'stylowców, nie pozyskują, a co mówić dla tych którzy przejdą do nich, przedstawicieli tańca towarzyskiego??? I mówisz, a raczej piszesz, że wypełnie wszelkie sprawy wobec NKOL? To jest jeszcze większe bagno, to całe PZTS, niż ..., przepraszam za słowo "większe"
16

~do wpisu 14

Dodano: 2012-01-08 | 08:46
Czepiasz się ortografi bo chciałbyś zdeskredytować wypowiedź Jozina. A on ma rację. W regulaminie startu w mp nie ma słowa o WDSF i jego akceptacji. jeśli para spełnia warunki dopuszczenia do mistrzostw to ma prawo zatańczyć. Jeśli ptt nie dopuści do startu to należy go zaskarżyć do sądu. W końcu para poniosła koszty obowiązkowych startów w gpp czy chociażby licencji. Pismo ptt jest niezgodne z jego ststutem i regulaminem mistrzostw. i oin mają tego świadomość. Ale wiedzą że mi nic nie zrobimy a tacy tancerze jak ten z wpisu 14 i tak przyklasną im bo jak pozbędzie się konkurencji to może wreszcie zaistnieje
15

~tancerz

Dodano: 2012-01-08 | 05:19
Już są pierwsze ofiary WDSF ,które nie wystartowały w turniejach w Polsce ( za karę).
Dlaczego PTT oficjalnie tego nie podaje?
14

~Ad.Jozin

Dodano: 2012-01-08 | 03:26
"REGÓŁ"! O Boże! Naucz się najpierw gramatyki języka polskiego, a potem pouczaj, że wiesz coś więcej o tańcu niż inni. Zamiast pisać tutaj w komentarzach to napisz pismo do PTT albo to olej i się zapisz do super WDC!
13

~

Dodano: 2012-01-08 | 01:28
Po dłuższym czytaniu wszystkich artykułów odnoszących się do sytuacji pomiędzy WDSF a WDC chciałbym zwrócić uwagę na kilka punktów, które moim zdaniem są niezgodne ze statutem oraz obowiązującym prawem w przekazanych prze PTT informacjach na stronie taniec.pl.

1. Wczytując się dokładnie w statut PTT oraz podjęte uchwały nie zauważyłem punktu dotyczącego zawieszania członków z powodu występowania na turniejach tańca organizowanych przez federacje których PTT nie jest członkiem oraz informacji o tym że członek PTT nie może być w innej organizacji tanecznej.

2. Przynależność do WDSF powinny zgodnie z prawem posiadać krajowe związki które są członkiem MKOL . Wiadomo ,że PTT nie posiada takiego statusu a posiada go PZTS (Polski Związek Tańca Sportowego-(PZTSport) . W związku z tym WDSF nie powinno wśród swoich członków mieć PTT a PZTSport.. Ubieganie się w MKOL o przystąpienie PTT do w/w struktury jak na razie jest nie możliwe ponieważ PZTSport wywiązuje się ze swoich obowiązków względem NKOL (narodowego przedstawiciela MKOL). i nie ma podstaw aby coś w tym temacie się zmieniło. Przez MKOL delegowana federacją jest WDSF natomiast pytanie jest następujące dlaczego w swoje szeregi włączyło PTT ?....Skoro w WDSF powinny być związki zrzeszone w NKOL.

3. Na chwilę obecną PTT jest stowarzyszeniem a nie związkiem sportowym . Oczywiście PTT stworzyło Polski Związek Sportu Tanecznego i liczy na to że dołączy w MKOL po zakończeniu procesu dostosowywania się narodowych związków co wykluczy związek pana Nowogórskiego. Jako ciekawostkę można zadać pytanie. Na jakiej podstawie WDSF odrzuciło chęć przystąpienia do organizacji związkowi pana Nowogórskiego? ? skoro zgodnie z prawem jest to związek który powinien być bezwarunkowo przyjęty do MKOL ponieważ działa jako reprezentant naszego w NKOL.
? Wybór członka MKOl dokonywany jest przez MKOl i to, że dany kraj nie może go odwołać gwarantuje mu względną niezależność. Oczywiście, MKOl dokonując wyboru nowego członka konsultuje jego kandydaturę z danym NKOl-em.?

4. Kolejna sprawa . Zbliżają się mistrzostwa PTT i FTS. Każda Para, która spełniła wszystkie warunki startu , zaliczyła turnieje GRAND PRIX, MO jest w bazie dopuszczona do startu i posiada? licencję taneczna 2012? + wpis do bazy spełniła wszystkie kryteria startu w mistrzostwach. W DWUSTOPNIOWYM SYSTEMIE ROZGRYWANIA MISTRZOST PTT I FTS W MOMENCIE JEGO WPROWADZENIA NIE BYŁO SŁOWA O TYM , ŻE START NA TURNIEJACH INNEJ FEDERACJI ZABRANIA STARTU W MP2012. TEN SYSTEM JEST DWU STOPNIOWY (ELIMINACJE I MISTRZOSTWA )WIEC W CZASIE JEGO TRWANIA NIE MOŻNA ZMIENIAC REGÓŁ JEGO ROZGRYWANIA . SKORO JESTEŚCIE NA LIŚCIE MOŻECIE TAŃCZYĆ. To nie są Mistrzostwa WDSF i nie wszystkie Pary muszą na co dzień brać udział w rywalizacji WDSF . Mogą tańczyć na turniejach GP, MO, Punktowych, Open i mają do tego prawo.
WDSF zawiesić a w zasadzie nie dopuścić może tylko do turniejów których wyniki są brane do rankingu WDSF ?turnieje WDSF OPEN , International, Grand Slam?. Mistrzostwa Świata, Europy i wszystkie imprezy mające wpływ na ranking WDSF !!
Do momentu wstąpienia PTT do MKOL pomimo członkostwa w WDSF nie ma prawa nikt zawiesić żadnej Pary !!!!!!
W związku z tym zawieszenie Par po występie na ?zakazanych? turniejach na chwilę obecna jest niezgodne z Prawem. Jeżeli to nastąpi można śmiało dochodzić swoich praw na drodze Sądowej.

Co za tym idzie jeżeli bierzesz udział w MP2012 i je wygrasz to nie wystąpisz na turniejach do których wynik będzie brany do reprezentacji na Turniejach Mistrzowskich WDSF. Ale mistrzem PTT i FTS możesz BYĆ ( i tu nasuwa się pytanie PO CO?...ale to pytanie na kolejny wpis?..)

Kiepsko być mistrzem czegoś co opuścili NAJLEPSI!!!

Z poważaniem ( jeszcze ale tylko do MP2012)
członek PTT
12

~do niżej :POPIERAM

Dodano: 2012-01-08 | 00:58
Jestem rodzicem tancerki , która z nowym partnerem nie zdążyła zebrać punktów do rankingu (zawieszenie partnera do 15 grudnia za zmianę klubu :/ ) Mimo wysłania paru maili z pytaniem do PTT , nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi !
Od kilkunastu lat finansuję własne dziecko , płacę składki - od PTT nie otrzymaliśmy nic w zamian...a teraz dodatkowo córka z partnerem nie będzie mogła uczestniczyć w MP !!! Za lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy ... absurd :(
11

~idea

Dodano: 2012-01-07 | 23:16
PTT twierdzi,że nie narusza wolności i praw człowieka.A jak można nazwać zakaz uczestnictwa parom nowozestawionym w MP,parom,które ze względu na czas nie zdobyły wymaganych punktów.Dlaczego ktoś o tym decyduje,przeciez nikt tych par finansowo nie wspiera,płacą za licencję,ciężko tenują.Dlaczego?
10

~Pogrom-mało powiedziane

Dodano: 2012-01-07 | 21:06
Klęska,jeśli masz na myśli Sadka jak nie zatańczy UK to w Profi WDC nie ma co szukać.W profi u Caciarego też czeka go rozczarowanie.Tak żle i tak niedobrze dla niego.
9

~Pogrom

Dodano: 2012-01-07 | 20:26
Najwiekszy pogrom to bedzie w polskim standardzie, chyba nie wszyscy sa swiadomi ze mamy 4 pary w pierwszej 24 na swiecie...
Z tych par pozostanie jedna ktora pewnie i tak szybko odejdzie na zawodostwo. Co to ma byc?! Ludzie, nasz kraj bedzie teraz gorszy niz jakas Rumunia, Czechy, czy Slowacja...!!!
8

~Ja

Dodano: 2012-01-07 | 18:15
Cuba to chyba nie ma pojęcia o tańcu wiec wypisuje bzdury!
7

~do Cuba

Dodano: 2012-01-07 | 17:44
Ty chyba nie rozumiesz istoty tańca jeśli dziwisz się że są pary które chcą tańczyć na najlepszych turniejach z tradycjami. To WDSF zabrania tańczyć. To PTT opodatkowuje nas nie dając nic w zamian. Nawet nie jest w stanie na dzień 7 stycznia rozpoznać które pary zmieniły kategorię wiekową ale zakoazywać potrafi. I ti PTT chodzi tylko o kasę a nie o nas tancerzy. I tym bardziej o taniec. Jeśli uważasz że Wieczysty jest turniejem ważniejszym niż UK to gratuluję. Nie raz byłem swiadkiem jak tam sędziowie olewają tancerzy. Jak typowanie jest loterią. Jak rwa lata temu dwóch sędziów opósciło jeden taniec a potem uzupełniało skreślenia. To jest nasze ptt. A tacy jak ty na to pozwalają. To gnij w tym bagnie. Powodzenia. Tylko nie nazywaj siebie tancerzem bo dla tancerzy liczy się tylko taniec. Wolny taniec
6

~ara

Dodano: 2012-01-07 | 15:08
To poszukaj sobie nazwiska tych miernot z poprzednich lat .
5

~janek

Dodano: 2012-01-07 | 14:26
Na Wieczystego jadą same miernoty!
4

~Cuba

Dodano: 2012-01-07 | 14:23
jeżeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ,że chodzi o kasę ....

Jeżeli taniec ma być sportem to nie ma możliwości tworzenia inny związków czy federacji .
ponieważ tylko jedna jako taka może być zarejestrowania jako federacja czy związek sportowy
Panowie , którzy wymyślają inne federacje , tworzą je dla kasy i dla zaspokojenia własnych ambicji.

Nie rozumiem aby dla jednego czy trzech turniejów jakakolwiek para udowadniając swoją niby niezależność będzie ryzykowała zawieszeniem

Oczywiście jest bez sensu zakazywanie czy zabranianie startu na jakimkolwiek turnieju ale dlaczego organizatorzy tych 3 imprez nie pójdą na rękę tancerzom i nie wstąpią do organizacji , która pozwala na takowe starty ?
Działacze wszelkich związków zapomnieli dzięki komu to wszytko się kręci. W Polsce w szczególności , żadnej pomocy tylko zakazy , nakazy i opłaty.
Najważniejsze to nie brać do głowy i jak ktoś chce tańczyć to nie powinien zawracać sobie głowy tylko robić swoje i cieszyć się z możliwości jakie mamy u siebie w Polsce.

Na Puchar Wieczystego jechać a nie promować i propagować obce turnieje.
3

~0

Dodano: 2012-01-07 | 13:57
"Istnienie dwóch systemów wymusza podjęcie przez każdego z tancerzy indywidualnej decyzji o przynależności do WDSF bądź do WDC.
Powyższe nie oznacza naruszenia wolności i praw człowieka i obywatela, a wręcz przeciwnie daje możliwość zdecydowania według własnego wyboru.

Prezydium ZG PTT"

to skandal!

Dziś jest
25 lutego 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI