KOMENTARZE

Artykuł: Nadchodzi nowe!

powrót

47

~yyy

Dodano: 2011-12-27 | 11:17
Nijak nie idzie też znaleśc strony PDF , czy też się mylę Panie Marku ?
46

~

Dodano: 2011-12-27 | 11:06
Czy istnieje strona internetowa WDP ? Dlaczego nie ma żadnych informacji? A może się mylę Panie Marku ?
45

~Mariola

Dodano: 2011-12-27 | 02:19
Może o może ale nie zostanie sędzią WDC, bo woli WDSF, natomiast problem polega na tym czy jeśli by się taka możliwość trafiła to czy zostanie zaproszony.
44

~Pytanie do Pana Sienkiewicza:

Dodano: 2011-12-27 | 01:13
A czy mierny tancerz-sędzio-trener Marek Chojnacki tez może zostać sedzią w WDC ? Bo jesli tak no to nic sie nie zmieni........................ .............................. .............................. nie ma co opowiadać bajek.
43

~alicja

Dodano: 2011-12-27 | 01:11
hahah Witosowi, do Wallenroda mniej wiecej tak, jak mi do alicji w krainie czarow. Nie wiem co pan ktory to to napisal bral zanim napisal komentarz, ale musialo byc mocne;P
42

~ad niżej

Dodano: 2011-12-26 | 21:46
Piszesz pierdoły .Może w piłce nożnej teoretyk Mourinio (wykładający taktykę) jest dobry,taniec to nie piłka nożna. Tu nie ma taktyki ,lecz liczą się umiejętności techniczne i motoryczne .Nie ma miejsca na teoretyków ,którzy Ci tego na parkiecie nie pokażą ( bo sami nie umieją).
A jakieś tam systemy szkolenia itp.to się nawet w PZPN nie sprawiły - gdzie są o wiele większe pieniądze.
To co opisujesz to jedna teoretyczna fikcja.
41

~ad 38

Dodano: 2011-12-26 | 19:16
a dla mnie najważniejsze jest to aby taniec zdyscyplinować, aby panowały jasne i klarowne zasady. Mam na myśli sędziowanie, trenowanie itp.W tańcu powinny obowiązywać podobne zasady jak w innych sportach. To, że ktoś jest mistrzem to nie oznacza, że uzurpuje sobie prawo szkoleń i prowadzenia zajęć. Nie kazdy ma tyle szczęścia i pieniędzy!! Czy Mourinho był świetnym piłkarzem? Nie, a ale za to jest świetnym trenerem!! Bo bycie trenerem to nie tylko zdolności taneczne, jest wiele innych cech, które powinna posiadać osoba trenująca pary. Przede wszystkim powinny być określone porządnie kluby, w których trenują pary!! A nie, że jak komuś się podoba to skacze jak kwiatek od jednego trenera do drugiego! Powinien zostać stworzony przy PTT specjalny wydział szkolenia, który czuwać będzie nad wiedzą sędziów oraz szkoleniem młodego jury!! Powinien być odświeżony i dostosowany do dzisiejszych czasówregualmin uczestnictwa w turniejach!! Bo wielu z was powołuje się na prawa człowieka, ale sami opłacając licencję akceptujecie przepisy WDSF!! Nalezy również określić zasady komercjalizacji tańca, czyli nauki osób z zewnątrz! Musi to być określone w taki sposób, aby osoby, które się będą tym zajmowały wiedziały jak to robić i aby ich praca była przemyślana i korzystna dla ruchu tanecznego. Powinna być określona ścieżka szkolenia od dzieciaka....Takie instytucje jak AWF dysponują wiedzą, która umożliwi szkolenie bezpieczne dla każdego wieku. Rosjanami się zachwycacie, dzieciaki tam są niesamowite, sprawne i wygimnastykowane, ale czemu tylko rosjan nie ma najwyższym poziomie - zawodowcach? Pomijając niektóre partnerki, to pozostałe pary w pewnym wieku się wypalają psychicznie i fizycznie!! Naukowcy mają na to rozwiązanie i w innych sportach korzysta się z ich wiedzy. Kolejno nalezy uzmysłowić pewnym tancerzom, że taniec to sport i sztuka. Nalezy szukac rozwiązań zbliżonych do tych co są w łyżwiarstwie figurowym ,ale czy na pewno da się taniec towarzyski wrzucić w pewne schematy oceniania - moim zdaniem nie!! Wasze narzekanie będzie wieczne, bo żeby odnieść sukces do tańca trzeba podejść ze świezym spojrzeniem....a to wasze często przykryte jest szybkim zrobieniem kasy na pokazach, nauczaniu, bo wydaje wam się, że im więcej szkoleń weżmiecie bedziecie lepsi. A to wystarczy mózg uruchomić!! I to własnie robią pary z topu, oni wam tego nie powiedzą, bo dzięki temu na takich gamoniach mogą kasę zarobić!!! Wystarczy kilka lekcji jednego dnia i przez miesiac macie wiedzę do analizowania itrenowania!! Ludzie spójrzcie szerzej na taniec i na jego struktury!! Są w zarządach ludzie słabi, głubi i nieogarnięci ale też są osby wykształcone i znające się na rzeczy!! Wasze opinie opierają się tylko na domysłach i na tym co ktoś komuś powiedział!!! ZAJMIJCIE SIĘ SOBĄ, pieprzeniem na forum niczego nie zmienicie!! TRZEBA DZIAŁAC!!!
40

~ja

Dodano: 2011-12-26 | 18:12
Wielka szkoda,że nie wszyscy mogą jechać na UK ,żal i rozgoryczenie dla nie ktorych tancerzy.
39

~BRAVO do niżej

Dodano: 2011-12-26 | 16:14
Brawo dla tancerza
38

~tancerz

Dodano: 2011-12-26 | 13:00
W całej tej dyskusji najważniejsze jest nie to ,że każdy w obojętnie jakiej federacji będzie płacić KASĘ.
Ważniejsze jest to by na turniejach sędziowali sędziowie a nie sędzio -trenerzy ( o miernych kwalifikacjach) oraz to ,żeby się szkolić u najlepszych ( a nie u tych co niestety nic nie osiągneli a próbują z siebie zrobić mistrzów)
37

~ja

Dodano: 2011-12-26 | 00:11
przestańcie celowo wypisywać bzdury i uciekać od tematu WDSF i WDC.Było sporo ciekawych komentarzy ale wiele ostatnich wygladaja na trolowanie..
36

~

Dodano: 2011-12-25 | 22:27
Tak jestem pełen wigoru:) przez to ze jestem taki to nie muszę myć podłogi tylko mi ta podłogę myją;)))
35

~

Dodano: 2011-12-25 | 19:47
Ze szkoły podstawowej pamiętam lekturę "Konrad Wallenrod"
(polityka) Pierwszym i największym, który mógł dokonać wielkich zmian był Jaruzelski odłączyć Polskę od Rosji, pamiętając ile wycierpiał i spróbować budować, albo przynajmniej umożliwić budowanie nowej Polski
(tanecznie) Dzisiejszym takim Konradem może być prezes Witos. Panie Prezesie, wszyscy mówią, że jest Pan słaby, zależny od grupy trzymającej władzę itd Niech Pan przypomni sobie tę lekturę i zrobi porządek, można to zrobić i należy
to zrobić. Za 50 lat o Panu będzie się mówić jak dziś o Wieczystym, no ale do tego długa, ciężka i niebezpieczna droga.
Konrad Wallenrod to WIELKI CZŁOWIEK choć fikcyjny?
34

~a

Dodano: 2011-12-25 | 17:51
Chyba Pan M.K.S się nudzi i wkleja kolejny raz to co napisal pod poz.14
33

~a

Dodano: 2011-12-25 | 17:15
Chyba Pan M.K.S się nudzi i wkleja kolejny raz to co napisal pod poz.14

Dziś jest
8 grudnia 2023

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI