PUBLICYSTYKA / WYBIERZ: / ARTYKUŁY 2016 ROKU

Freedom Dance Cup Radom 2016

Freedom Dance Cup Radom 2016

Dodano: 2016-09-27 | 18:41:52


Polski sezon turniejowy rozpoczął się w Radomiu szczególnym, wyjątkowym, turniejem - Freedom Dance Cup.


foto: materiały prasowe
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Wyjątkowość Freedom Dance Cup Radom 2016 to przede wszystkim przyjęcie zaproszenia do pracy w panelu sędziowskim przez wybitne osobistości światowej sceny tańca towarzyskiego, w tym także byłych mistrzów świata. Taka "konfiguracja" panelu sędziowskiego, podczas jednego turnieju, zdarza się w Polsce sporadycznie.

W gronie sędziów byli: Bryan Watson, Amanda Dokman, Jukka Haapalainen, Roberto Villa, Hans Reinhard Galke, Snieguole Wood, Nina Trautz, Aleksandra Pust, Izabela Jaworska (USA), Yuriy Prochko, Yana Pokrovskaya.

Polskę reprezentowali: Państwo Monika i Roman Pawelec, Andrzej Łukomski, Paweł de Pourbaix, Jerzy Oleszczyński. Komisji sędziowskiej przewodniczył Tomasz Reindl, który z racji pełnionej funkcji dbał o sprawny przebieg turnieju, w zespole organizacyjnym odpowiadał za kontakty z mediami, a jego zasługą była obecność w panelu sędziowskim tylu autorytetów ze świata tańca.

Freedom Dance Cup Radom 2016


Yana Pokrovskaya

Freedom Dance Cup w Radomiu sędziowała także Yana Pokrovskaya - Rosjanka, która przed wielu laty reprezentowała Polskę w parze z Przemkiem Łowickim w stylu latynoamerykańskim. Twist Service towarzyszył im wówczas medialnie:

O scenografię i obsługę techniczną turnieju zadbała firma Studio81 Marcina Klekotko.

Marcin Klekotko i Marcin Gołkowski (Studio PM)W programie Freedom Dance Cup Radom 2016 znalazł się także Hip Hop, którym rozpoczęto dwudniowy festiwal tańca w Radomiu.Ten styl oceniali między innymi Agustin Egurolla i Anna Głogowska. W roli Mistrza Ceremonii wystąpił Łukasz UFO Łukomski - popper, który na stronach Twist Service w niezwykle ciekawych artykułach przybliżał kulturę Hip Hop.foto:
Marcin Gołkowski / Studio PM
Tomasz Reindl
Monika Koziej

Radomskie wydarzenie odbyło się wg formuły Freedom to Dance. Każdy, bez względu na przynależność klubową i organizacyjną, mógł w tym wydarzeniu wziąć udział. W każdej konkurencji, poza jedną - dziecięcą, odbywały się rundy eliminacyjne. Licząc ilość startów zatańczyło ponad 200. par tanecznych. Jednym słowem premierowy Freedom Dance Cup - Radom 2016 należy zaliczyć do udanych.

Organizatorzy - firma Makan Karol Kucharczyk z Warszawy, już dziś zaprasza do tanecznego spotkania w Radomiu, za rok.


Radom, 17-18 września 2016

Wyniki:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2016-09-29 | 21:21

Dziś jest
14 lipca 2024