TANIEC TOWARZYSKI

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Polacy WiceMistrzami Świata

Dodano: 2018-09-24 | 21:04:28


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz wytańczyli tytuł II WiceMistrzów Świata w Show Dance Standard. Mistrzostwa odbyły się w Bratysławie, w minioną sobotę, 22 września.


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz
foto - materiały redakcyjne


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz podobnie jak przed rokiem w Chengdu, w Chinach, także w Bratysławie zatańczyli prawie tę samą choreografię nawiązującą tematycznie do Powstania Warszawskiego. Prawie tę samą, albowiem dzięki zmianom w regulaminie mogli tę choreografię dopracować - dodając np. więcej podnoszeń, jak i wykorzystać dwa rekwizyty. W ich przypadku "przydała" się ławka i bukiet kwiatów.

Zmianie uległo też rozpoczęcie i zakończenie, opowiedzianej tańcem, historii. Bez zmian pozostały stroje.

Przed rokiem Jacek i Hania - debiutując w tej konkurencji tanecznej zajęli 4. miejsce. W sobotę, w Bratysławie, stanęli na trzecim stopniu WDSF Mistrzostw Świata uzyskując tytuł II Wicemistrzów Świata. Jak sami zauważają - "Kategoria show dance jest bardzo popularna za granicami Polski, mamy nadzieję, że nasz medal zmotywuje pary również u nas."

Warto zauważyć, że od mistrzowskiego tytułu w show dance, w 2002 roku, rozpoczęło się światowe pasmo sukcesów Michała Malitowskiego i Joanny Leunis.


W Mistrzostwach, Polskę, reprezentowali także Jan Borecki i Anita Szydłowska (11. miejsce). Kibicujemy także naszej rodaczce Annie Sheedy, która w duecie z Alexanderem Munteanu, reprezentowała USA. Był to ich debiut w tej konkurencji zakończony zajęciem 6. miejsca.

Rywalizacja była wyrównana, gdyż sędziowie do finału zakwalifikowali 9. par, spośród 18-tu startujących.Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - ich historia taneczna pisana na Twist Service: