TANIEC TOWARZYSKI

WDC Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin - Penang 2017

Mistrzostwa Świata

Dodano: 2017-11-19 | 17:40:05


W sobotę, 18 listopada, odbyły się turnieje rangi mistrzostw świata w stylu latynoamerykańskim. W Penang, w Malezji, o tytuł mistrzów świata rywalizowali zawodowcy z WDC, zaś pod Wiedniem, w Schwechat, amatorzy w WDSF.


Na udział w WDC Otwartych Mistrzostwach Świata Zawodowców Latin w Penang, w Malezji, zdecydowało się 56. par z całego świata. Polskę reprezentowali - niestrudzeni - Radosław Hojsan i Małgorzata Jabłońska, którzy po przetańczeniu dwóch rund mistrzowskiego turnieju zajęli 38. miejsce.

W ćwierćfinale Mistrzostw, na miejscu 14.-15. sklasyfikowano - tańczący dla Rosji, rosyjsko-polski duet - Antona Sboev i Patrycję Raniś, zaś ćwierćfinałowe, 25. miejsce, zajęła para Rafael Pierce (Rafał Piecyk) i Tiffany Yang reprezentująca Chiny. Rafał pochodzi z Wrocławia, tańczył w Szczecinie, w AKTT Szczecin Antoniego Grycmachera.

Tytuł zawodowych Mistrzów Świata, po raz kolejny, wytańczyli reprezentanci USA - Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko. Wicemistrzami zostali także reprezentanci USA - Stefano Di Filippo i Daria Chesnokova oraz Dorin Frecautanu i Marina Sergeeva reprezentujący Mołdawię.


Gabriele Goffredo i Anna Matus

Gabriele Goffredo i Anna Matus
foto: Helmut Roland


Z kolei pod Wiedniem, w Schwechat, o miano najlepszych na świecie tancerzy latynoamerykańskich wśród amatorów, w federacji WDSF, rywalizowało 87. par. Polskę reprezentowali Edgar Marcos i Alina Nowak, którzy wytańczyli 8. miejsce w półfinale. Drugą parą w reprezentacji Polski byli Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska (43.-44. miejsce).

Na mistrzowskim podium stanęli:
  1. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
  2. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
  3. Marius Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
Wyniki: WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Latin


Edgar Marcos i Alina Nowak - historia taneczna pisana na Twist Service:

Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2017-11-21 | 13:25

Dziś jest
24 lutego 2024

KLUB KIBICA