Tegoroczne turnieje
WDSF Grand Slam w Wuhan miały niezwykle silną obsadę, co nieczęsto się zdarza. Wzięły w nich udział czołowe pary taneczne świata. W stylu Latin - z pierwszej 20-tki światowego rankingu WDSF, a w stylu Standardowym - z pierwszej 30-tki.
Na starcie stanęło 77. par standardowych i 89. - latynoamerykańskich. Nie zabrakło w Wuhan polskich reprezentantów. W stylu Latin zatańczyli
Edgar Marcos i Alina Nowak - zajęli półfinałowe 9. miejsce, a w stylu Standardowym
Dariusz Myćka i Madara Freiberga - 23. miejsce, w ćwierćfinale. Dla obu tych par nie był to pierwszy turniej GS w Wuchan:
Na podium, tegorocznego turnieju GS, w stylu Latin stanęli:
- Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
- Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
- Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy,
zaś w stylu Standardowym:
- Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
- Simone Segatori i Annette Sudol - Niemcy
- Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa.
Nie zabrakło polskiego przedstawiciela w składzie komisji sędziowskiej. Był nim Pan
Robert Wota, który miał okazję sędziować turnieje GS w zaktualizowanym niedawno systemie sędziowania 3.0. Pierwszy raz w br. sędziowano tym system turniej
GS w Helsinkach.
Aktualny system sędziowania ważniejszych turniejów w WDSF sprowadza się do oceny dwóch "komponentów" technicznych i dwóch - artystycznych. Ponadto sędziowie mają do dyspozycji stopniowanie ocen co 0,25 punktów, a nie jak dotychczas 0,5 w skali od 0 do 10. Sędziowanie systemem JS 3.0 rozpoczyna się od ćwierćfinałów. W ćwierćfinale i w półfinale sześciu sędziów ocenia pary w kryterium technicznym, a sześciu - w artystycznym. Natomiast w finale oba kryteria ocenia cały skład sędziowski.
System ten ma jedną ważną opcję. W przypadku, gdy oceny danego sędziego odbiegają znacząco od średniej, to jego noty nie są wówczas w ogóle brane pod uwagę. Dla turniejów GS granica ta wynosi 1,2 punktów, a dla World Open - 1,5 punktów. Jednym słowem jeden sędzia nie jest w stanie "pociągnąć" mocno pary w górę lub w dół!