KOMENTARZE

Artykuł: Jerzy Dziedzic - list otwarty

powrót

Poprzednia 123 Następna
42

~Panie Jerzy

Dodano: 2015-04-10 | 14:26
Czekam na listy otwarte od osób do których Pan pisze.
Czemu nie odpisują ?
41

~Niżej

Dodano: 2015-03-24 | 20:47
No to trafiłeś/łaś do odpowiedniego adresata !!! Nie czytasz komentarzy po Mistrzostwach ?
Pan J jest chyba najmniej zainteresowany zmianami o których piszesz !!!
Ludzie myślcie trochę !
40

~

Dodano: 2015-03-23 | 09:02
niestety nic sie nie zmieni,zarowno w ptt i fts sa trenerzy,ktorzy sedziuja i ktorzy przepychaja swoje pary i ustawiaja turnieje.porownajmy sobie wyniki MP w ptt jak i fts.moze jak mlode pokolenie trenerow przejmie stery,a starzy napchaja juz sobie kieszenie ktos zwroci uwage na dobro dzieci,sprawiedliwa rywalizacje i zaczna wygrywac ci ktorzy faktycznie sa najlepsi.moze czas przestac obrzucac sie blotem.my-rodzice i tak nic sami nie zmienimy.to oni,byli sportowcy musza zaczac kierowac sie honorem,a nie checia zysku
39

~podsuma_

Dodano: 2015-03-12 | 15:49
Najlepiej przyjąć pozę; Dzielnego Wojaka Szwejka ..
38

~Panie Jerzy

Dodano: 2015-03-12 | 13:53
Sprowokował Pan kogoś do jakichś konstruktywnych działań ?
Proszę podzielić się z nami tą wiedzą.
37

~do senior

Dodano: 2015-03-11 | 09:03
Panie Marianie, to jest słaba pokazówka, z której co wynika? - nic...
Mistrzostwa Świata w WDC są otwarte, wiec może na nie jechać zarówno para z pierwszego miejsca jak i z ostatniego.
36

~super

Dodano: 2015-03-10 | 20:45
No jeszcze FTS i będzie komplet.
35

~

Dodano: 2015-03-10 | 19:17
Szanowni Państwo PTT, Polski Taniec SA, Polski Związek Tańca Sportowego zorganizowali wspólnie Mistrzostwa Polsk, idzie ku poprawności i normalizacji. I tak trzymać !!!
i
34

~do -młoda

Dodano: 2015-03-10 | 15:29
Nie da się zmienić płci !
33

~zadumany

Dodano: 2015-03-09 | 23:05
Mam być szczery czy miły , bo jak miły to ponarzekajmy
sobie wspólnie i kochajmy się dalej. Jeśli zaś mam być
szczery to niekoniecznie zgadzam sie z tym ciągłym
narzekaniem , biedoleniem. Słowa krytyki o treść i sposób
i od razu obraza !
Jeśli ma pan J dużo czasu i pomysłów proszę coś zrobić
z tąd ten pomysł ze startem w PTT , to nie jest prywatny
podjazd , a mielibyśmy konkretnie czego bronić !
Zajmowanie stanowiska ; weźmy się i zróbicie ..nie popieram.
Są posiedzenia zarządów federacji , można pójść, przedstawić
swoje racje , poddać pod dyskusję, głosowanie itp
Czytałem niejeden artykuł p. J na tym forum i pewnie
za miesiąc będzie następny ..i co z tego wynikło ŃIC.
Pozdrawiam
32

~młoda

Dodano: 2015-03-09 | 22:19
Osobiście jestem zaskoczona, bardzo zaskoczona, bo ten pan chce coś poprawić, naprawić, coś zaproponował, być może niektóre elementy, jak np osoby, to nie najlepszy pomysł, ale czemuś to może posłużyć, a tu jakieś prywatne podjazdy, aluzje, to tylko świadczy o tym, jak jesteśmy podzieleni. Przede wszystkim do tych, którzy mają osobiste, nie wiem czym uzasadnione pretensje i podjazdy do pana Dziedzica, proszę przeczytać ten list otwarty ze zrozumieniem i unikać niezrozumiałych odniesień tutaj do listu. To jest jakiś konkretny, może nie najlepszy, ale zawsze jakiś pomysł na rozwiązanie problemu który wszyscy my jako rodzice mamy. Proszę, ta osoba która nie widzi nic złego w tym, że są dwie organizacje, przyznam jej rację, ciekawe i twórcze spojrzenie i bardzo konkretne, nie myślałam o takim, do czegoś takiego dążmy, a nie prywatnie komuś dokopać, bo mamy na forum anonimowość. Swoją drogą wiele by się wyjaśniło, gdyby wiadomo było kto tak negatywnie, zupełnie niepotrzebnie, komentuje postępowanie twórcy listu otwartego. Rozmawiajmy, a nie obrażajmy, bo tu nie ma szans żadnych na obronę.
31

~A może ?

Dodano: 2015-03-09 | 20:26
Pan Jerzy da wszystkim przykład działania wysyłając syna na MP PTT
Zgodnie z konstytucją nie powinien ponieść kary .
Będzie miał Pan nasze pełne poparcie !
30

~blokowanie par z MP FTS na MP PTT

Dodano: 2015-03-09 | 17:52
Ja mam narazie jeszcze takie pytanie, czy zgodne z prawem jest blokowanie przez FTS tancerzy, którzy wzięli udział w MP FTS, a którzy - ponad podziałami - chcą wziąć udział w MP PTT?
Podobno też FTS naobiecywało jakieś profity tym , z ich półfinałów i finałów MP w postaci sponsorowania szkoleń i wyjazdów na turnieje wdsf. Jeśli to prawda, to gdzie to jest konkretnie napisane?
29

~Rodzic

Dodano: 2015-03-09 | 15:21
Cieszę się, że temat został publicznie poruszony.

Smutne jest to, że dorośli ludzie rozmawiają (i obrzucją się - mniej czy bardziej zaowalowanymi - inwektywami) w internecie, zamiast zasiąść przy stole i porozmawiać ze sobą, co zrobić, żeby dzieci mogły się skupić na tańcu i nauce (kolejność nieprzypadkowa bo wiemy jak to większości przypadków wygląda), żeby rodzice mogli spokojne zaplanować i zapewnić finansowanie, zatroszczyć się o bezpieczne dowiezienie pociech tam gdzie trzeba (na trening, na szkolenie, na turniej ...).

Są w Polsce dwie organizacje skupiające tancerzy i dobrze. Nie ma co płakać nad podziałem, bo zapóźno.
Ja nawet pójdę dalej i postawię tezę, że to dobrze, że są dwie organizacje, bo to może - w długim okresie czasu - przynieść wymierne korzyści tancerzom, trenerom i rodzicom/opiekunom.
Ważne, aby te organizacje wspólnie walczyły o należnie miejsce tańca w środowisku sportowym, a nie skakały sobie do oczu.

Poddaję pod rozwagę zbudowanie porozumienia - ponad podziałmi, z poszanowaniem / ustaleniem kilku zasad:

1. Utworzenie i podpisanie "Konstytucji Tanczerza" albo "Traktau Tanecznego" oraz obowiązku bezwzględnego jej/jego przestrzegania (w dokumencie powinno się znależć kilka zasad, np. swobodny wybór przynależnośći organizacyjnej dla tancerzy, wzajemne uznawanie wyników, wspólna baza danych turniejów, jednolite wymogi licencyjne, jeden turniej Mistrzostw Polski, itp)

2. Ustalenie zasad dobrej współpracy (kodeksu etycznego), np.: trener nie może oceniać swoich par na trurnieju, MP sędzują tylko sędziowe zagraniczni, Puchar/Mistrzostwa okregu tylko sędziowe spoza okręgu (wszystkie w/w dotyczą także członków rodzin), jawny system oceniania - tzn. wyniki poszczególnych rund są publikowane niezwłocznie po zakończeniu rundy lub wprowadzenie obowiązkowego elektronicznego systemu sędziowania podczas turniejów, prowadzenie regularnych ocen sędziów oraz weryfikacja ich kompetencji, wprowadzenie rankingu sędziów (np. jak jego oceny/typowania różniły się od końcowych wyników turneju), itp.

3. Stworzenie przejrzystego systemu finasowania tańca (dotacji, sponsoringu, darowizn, wpłat rodziców, etc.)

... inne propozycje mile widziane.

Przestańmy sobie wytykać potknięcia, błędów nie popełniają tylko ci co nic nie robią.

Niech taniec jednoczy a nie dzieli, bo przecież DO TAŃCA TRZEBA DWOJGA, zwłaszcza towarzyskiego, a najlepiej wiedzą to ci, co szukają parterki lub partnera ... ;)

Pozdrawiam i do zobaczenia na turniejach
28

~ad niżej

Dodano: 2015-03-09 | 13:13
ale ja nie rozumiem.....

dlaczego z tym tematem teraz, kiedy jest już pozamiatane??

było o tym głośno przed wakacjami i nic nie zdziałano, wszyscy wiedzą jak było i kto nie chciał się z kim spotkać, więc nie ch Pan JD się nie kompromituje i swoje żale wylewa do Prezesów, albo nawet do ministra sportu, anie tu sieje ferment i wzbudza litość.
I tak syn bardzo dobrze został oceniony na mistrzostwach, wyżej już nie było można! ale kiedyś wyjdzie szydło z worka, a kombinatorstwo nie popłaca.
Poprzednia 123 Następna

Dziś jest
23 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI