PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Łamanie prawa

Łamanie prawa

Dodano: 2013-11-25 | 06:01:51


Niestety w dalszym ciągu dostrzegam, że zamiast podnosić kulturę prawną i dążyć do funkcjonowania tzw. państwa prawa, wciąż łamane są przepisy - i to często za akceptacją odpowiednich organów nadzoru.


BLOG: eksperci o prawie sportowym
Tomasz Dauerman - PrawoSportowe.pl

Do czego zmierzam. Otóż, w ostatnim czasie dwukrotnie - w dwóch zupełnie różnych od siebie dyscyplinach sportu – spotkałem się ze zjawiskiem, kiedy podmioty nieuprawnione do tego organizują zawody używając w nazwie "Mistrzostwa Polski" bądź "Puchar Polski". Niestety w tym momencie nie mogę o tym szerzej napisać, bowiem w obu tych przypadkach toczyć się będą stosowne postępowania, mogę jedynie krótko i ogólnie zasygnalizować problem.

Sprawa nie budzi wątpliwości. Art. 13 pkt 1 ust. 1 ustawy o sporcie stanowi, że polski związek sportowy ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie. ... dokończ artykuł na PrawoSportowe.pl


Tomasz DauermanTomasz Dauerman
Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców.

Dziś jest
28 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI