KOMENTARZE

Artykuł: QUO VADIS... - TURNIEJ OSTATNIEJ SZANSY ?

powrót

17

~m

Dodano: 2010-02-01 | 14:46
Szanowny Panie Adamie

Doceniając jak wiele robi Pan dla Polskiego Tańca Towarzyskiego i wierząc że Jego głównym celem jest dobro i rozwój tańca mam ogromną prośbę.
Bezsprzecznym faktem jest, że nad stanem i kondycją polskiego tańca powinna odbyć się głęboka i rzeczowa dyskusja. Osoby odpowiedzialne (władze PTT) w moim mniemaniu nie chą lub nie widzą problemu. Przejawia się to w braku zachęty lub stworzeniu warunków do niczym nieskrępowanej wymiany opinii.
Prośba jest następująca: proszę otworzyć forum tematyczne, forum dotyczące tylko spraw związanych z działalnością PTT, forum na którym będziemy mogli pisać co nam się podoba lub co budzi w nas niepokój a co związane jest tylko i wyłącznie z kierowaniem PTT, sędziowaniem i sprawami bierzącymi ale dotyczącymi wszystkich tancerzy.
Naturalnie, obecnie możemy wypowiadać się na te tematy, czy to na Pana portalu czy na forum kosaszone. Jednakże odnoszę wrażenie że za każdym razem gdy poruszane są bardziej drażliwe tematy na wskutek wpisów tyczących zupełnie innych spraw wątek główny ginie i temat umiera. Forum to jeśli było by poważnie i uczciwie traktowane mogło by być kopalnią informacji dla władz PTT ku pozytkowi wszystkich nas
16

~rodzic

Dodano: 2010-02-01 | 14:38
Ja również podpisuje się pod tym artykułem, uważam, że to jest krzywdzący zapis dla nowych zestawień tanecznych . Każdy powinien mieć prawo startu w MP.
15

~tancerz

Dodano: 2010-02-01 | 14:09
do "hahaaa"
Czemu jesteśmy takimi malkontentami? ........ Człowieku pytam jeszcze raz co z nowymi zestawieniami?
Czytaj uważniej!!!!
Reguły są ok ale potrzeba na to czasu... wielu z nas się uczy jeszcze to też pewne ograniczenia w startach !
Zero zrozumienia z pewnych stron.Kto jest na emeryturze może latać między Szczecinem a Rzeszowem ,itd.
Bądźmy rozsądnymi ludźmi - niektóre IDSF albo GP tez są odwoływane i co? Też jesteśmy winni?

Kto wpadł na taki pomysł niech podpisze się oficjalnie na stronie ... z tym nie zgada się wielu tancerzy i trenerów!
14

~...

Dodano: 2010-02-01 | 12:42
PRAWO STARTU W MISTRZOSTWACH POLSKI POWINNY MIEĆ WSZYSTKIE !!! PARY, KTÓRE MAJĄ AKTUALNĄ LICENCJĘ TAK JAK BYŁO KIEDYŚ. TAKIE OGRANICZENIA PROWADZĄ DO POWOLNEGO UMIERANIA POLSKIEGO TAŃCA.
13

~hahaa

Dodano: 2010-02-01 | 12:02
Drodzy forumowicze,

Zauważcie, że przepis znany jest od dawna. Już rok temu było wiadome że trzeba zaliczyć 2 GP i 2 IDSFy. Jeśli chcecie jeździć na mini-turnieje żeby zdobywać puchary, to nigdy nie osiągniecie wysokiego poziomu. Start w IDSFie gwarantuje Ci zmierzenie się z lepszymi od siebie. Boisz się dostać po d...? To w takim razie nie dyscyplina dla Ciebie! Może szachy??? Start w GP to ukłon w stronę organizatorów GP, aby zwiększyć frekwencję. Turnieje IDSF nie są wcale gorzej organizowane od mini-turniejów z 15 parami.
W Ekstraklasie w piłce nożnej też nie grają wszystkie zespoły z Polski, tylko najlepsi. Puchar Polski też rozgrywany jest wśród drużyn zgłoszonych do związku, a nie biorą w nim udziału zespoły podwórkowe. Są pewne zasady, które trzeba szanować. Czemu jesteśmy takimi malkontentami?
12

~blablak

Dodano: 2010-02-01 | 11:37
żeby mistrzostwa miały odpowiednią rangę to powinien być to turniej otwarty (oczywiście dla tych co mają licencję i tyle) w przeciwnym wypadku par będzie mało i w wysokich rundach będą słabi tancerze chyba że któryś z działaczy to przewidział i na tym mu zależy;
11

~qqq

Dodano: 2010-02-01 | 11:34
osoby ktore powaznie podchodza do sprawy tanca i tak wytancza te turnieje. jednak najbardziej poszkodowane sa nowe zestawienia taneczne ktore nie maily mozliwosci wytanczyc turniejow. jednak uwazam ze tego rodzaju ograniczenia mijaja sie zupelnie z celem i efektem tego bedzie mala frekwencja na tegorocznych mp. ponizej 50 par w amataroch - to az smiesznie wyglada w zwiazku, ktory liczy tylu tancerzy. kazdy powinien miec mozliwos wystartowania. jestem pewien ze wiele par ktore moglyby zajac wysokie w nowych zestawianieach nie sa dopuszczone/
10

~tANCERKA

Dodano: 2010-02-01 | 11:12
ja również podpisuję się pod tym artykułem.
Natomiast jeśli chodzi o wprowadzenie pewnych "reguł" powinno być to jasne i DUUUUŻO WCZEŚNIEJ a nie na ostatnią chwilę (w styczniu 2010 roku) ogłoszone jakie konsekwencje będą wynikały, gdy para nie spełni wymagań.
9

~tANCERKA

Dodano: 2010-02-01 | 11:08
ja również podpisuję się pod tym artykułem.
Natomiast jeśli chodzi o wprowadzenie pewnych "reguł" powinno być to jasne i DUUUUŻO WCZEŚNIEJ a nie na ostatnią chwilę (w styczniu 2010 roku) ogłoszone jakie konsekwencje będą wynikały, gdy para nie spełni wymagań.
8

~tancerz

Dodano: 2010-02-01 | 09:43
Tyle lat na parkiecie i robi się coraz gorzej.....O co tu chodzi?
7

~odp do a..ja

Dodano: 2010-02-01 | 09:41
Drogi "a ja" a co z tymi nowymi zestawieniami? ukarać ich za zmiany i brak możliwości....wytańczenia minimum?
Pomyśl...? Sprawiedliwość w tańcu?! ta dyscyplina nigdy nie będzie olimpijska jakie tu panuję reguły?
Czasami myślimy w domu po co ja tańczę ,żeby inni zarobili ?
Promocja tańca.....(dobre! promocja układów!)
6

~a ja.....

Dodano: 2010-02-01 | 09:34
pozwolicie, ze się z Wami nie zgodzę. Jeśli już istnieje przepis, ze mają być zaliczone 2 Gpp i 2 idsf to powinni go przestrzgać wszyscy, a nie tak jak w zeszłym roku połowa sobie bimbała, potem napisała podanko i sprawa załatwiona, wszyscy którzy napisali dostali zgodę. Wkurzyło to mnie, tancerza, który jeździł, wydawał kasę i zaliczał wymagane turnieje. Teraz jest wreszcie sprawiedliwie, mają zaliczać wszyscy, a jak nie, niech startują w turnieju ostatniej szansy. W tym roku co niektórzy mieli jeszcze nadzieję, ze będzie można sie prześlizgnąć z podankiem i czekali do ostatniej chwili. założe się, że w przyszłym roku par na tym turnieju bedzie jeszcze mniej, bo dotrze wreszcie do wszystkich, ze nie ma zmiłuj się:D. Przepisy w obecnej formie są dużo bardziej sprawiedliwe dla wszystkich.
5

~koszmar

Dodano: 2010-02-01 | 09:31
Może się jeszcze ktoś obudzi i decyzją (nie wiem jak....) dopuszczą wszystkie pary z tego turnieju .Aż strach zmienić partnera(kę) bo znowu ktoś nie zdąży wytańczyć minimum....
Panie Marku.....skąd ta decyzja (należy pan do PiS czy PTT? )

PTT + PZPN - (szkoda ,że ten ruch jest jaki jest bo.... nie ma go jak ruszyć a może ktoś stworzy konkurencyjną federacje?)
4

~!!!

Dodano: 2010-02-01 | 08:57
dla mnie też jest to malo czytelne. Jeżeli już jest organizowany taki turniej to prawo staru w MP powinny mieć wszystkie pary w nim startujące
3

~ZOSTALIŚMY OSZUKANI - TANCERZE !!!

Dodano: 2010-02-01 | 08:23
Taniec dla wielu ludzi w Polsce i nie tylko to całe życie. Trenują, pracują, jeżdżą na turnieje, występują na pokazach. Robią to z różnych powodów a na pewno z takiego że to Kochają. Każda DOBRA para chce zaliczyć kilka Turniejów w ciągu roku, wystąpić i pokazać swój TANIEC. Zazwyczaj są to Mistrzostwa Polski, jakieś IDSFy, GPP. Nie ma to dla tych par znaczenia. Aż tu nagle jakiś 'Mądry' DZIAŁACZ (pewnie nigdy nie tańczący na takim poziomie-nie obrażając nikogo) wymyśla ograniczenia 2xGPP i 2x IDSF... no i co ... pary czują się ograniczone, część odchodzi (ludzie nie chcą tańczyć w środowisku gdzie powinno się promować taniec a robi się odwrotnie) a za chwilę okazuje się że tańczymy Turniej ostatniej szansy... płacimy 200zł od pary, jedziemy często bardzo dużo kilomtrów (zastanówcie się też nad tym !!poświęcamy się) często trzeba wynająć nocleg dla 2-óch osób, mamy zatańczyć i co zgłoszonych 5 par (z Nami było by 6) MY NIE JEDZIEMY !!! podział na Lepszych i Gorszych ???? 3 pary mogą dalej tańczyć a 3 nie otrzymują kwalifikacji....??? BZDURA !!!
CZUJEMY sie POKRZYWDZENI, OSZUKANI PRZEZ PTT - pamiętajcie że PTT to nie działacze to BARDZO WIELU TANCERZY KTÓRZY TWORZĄ TANIEC W POLSCE - bez NAS nie ma WAS !!! - to tak jak z POLITYKAMI, DZIAŁACZE są dla TANCERZY a nie Tanerze dla działaczy (Politycy dla ludzi a nie ludzie dla Polityków)
A teraz co dalej... nikt nie przyzna się do WINY że podjął złą decyzję i co ... po Turnieju Ostatniej Szansy w przyszłym roku pewnie nie pozostanie nic... a może WYPADAŁO BY przeprosić i ODWOŁAĆ ten Turniej !!!
Na ten turniej jadą pary które z tego co wiem również nie zgadzają się z pomysłem tej imprezy !!!

POFATYGOWAŁEM się sprawdzić pary z list startowych:

LATIN DOROŚLI

Bochacki Adrian
Baran Agnieszka zaliczone 3 GPP i 1 IDSF

Dreling Adrian
Adamczyk Julia zaliczone 0 (nowe zestawienie)

Jeschke Jacek
Wior Wiktoria zaliczone 1 GPP

Miniewicz Michał
Kamińska Marika zaliczone 2 GPP i 1 IDSF

Wilczyński Igor
Perlińska Magdalena zaliczone 0 (nowe zesawienie - partner w poprzednim zaliczone 2 GPP i 1 IDSF)

STANDARD DOROŚLI
Kędra Kamil
Czelny Gabriela zaliczone 2 GPP (nowe zestawienie)

Kiszteliński Marcin
Dąbrowska Kamila zaliczone 2 GPP i 1 IDSF

Lemieszek Michał
Turska Kinga zaliczone 1 GPP (nowe zestawienie)

Rozwałka Wojciech
Doszko Katarzyna zaliczone 2 GPP i 1 IDSF

Świtalski Paweł
Sakowska Kamila zaliczone 0 (nowe zestawienie)

NIECH TA MAŁA STATYSTYKA STARTÓW DA WAM DO MYŚLENIA !!!

BARDZO DZIĘKUJĘ że umieścił Pan taki artykuł może jakiś DZIAŁACZ się obudzi i zauważy że to krzywdzi tancerzy !!!!

Dziś jest
17 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI