KLUB KIBICA / 2017 / KWIECIEŃ

WDSF Grand Slam Wuhah 2017

WDSF Grand Slam w Chinach

Dodano: 2017-04-14 | 16:58:02


Ważnym wydarzeniem na światowej scenie tt, był drugi w br. turniej rangi WDSF Grand Slam, który odbył się w Wuhan, w Chinach, 8 i 9 kwietnia br.


foto: Rares Cojoc

Tegoroczne turnieje WDSF Grand Slam w Wuhan miały niezwykle silną obsadę, co nieczęsto się zdarza. Wzięły w nich udział czołowe pary taneczne świata. W stylu Latin - z pierwszej 20-tki światowego rankingu WDSF, a w stylu Standardowym - z pierwszej 30-tki.

Na starcie stanęło 77. par standardowych i 89. - latynoamerykańskich. Nie zabrakło w Wuhan polskich reprezentantów. W stylu Latin zatańczyli Edgar Marcos i Alina Nowak - zajęli półfinałowe 9. miejsce, a w stylu Standardowym Dariusz Myćka i Madara Freiberga - 23. miejsce, w ćwierćfinale. Dla obu tych par nie był to pierwszy turniej GS w Wuchan:

Na podium, tegorocznego turnieju GS, w stylu Latin stanęli:
  1. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
  2. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
  3. Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy,

zaś w stylu Standardowym:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Simone Segatori i Annette Sudol - Niemcy
  3. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa.

Nie zabrakło polskiego przedstawiciela w składzie komisji sędziowskiej. Był nim Pan Robert Wota, który miał okazję sędziować turnieje GS w zaktualizowanym niedawno systemie sędziowania 3.0. Pierwszy raz w br. sędziowano tym system turniej GS w Helsinkach.

Aktualny system sędziowania ważniejszych turniejów w WDSF sprowadza się do oceny dwóch "komponentów" technicznych i dwóch - artystycznych. Ponadto sędziowie mają do dyspozycji stopniowanie ocen co 0,25 punktów, a nie jak dotychczas 0,5 w skali od 0 do 10. Sędziowanie systemem JS 3.0 rozpoczyna się od ćwierćfinałów. W ćwierćfinale i w półfinale sześciu sędziów ocenia pary w kryterium technicznym, a sześciu - w artystycznym. Natomiast w finale oba kryteria ocenia cały skład sędziowski.

System ten ma jedną ważną opcję. W przypadku, gdy oceny danego sędziego odbiegają znacząco od średniej, to jego noty nie są wówczas w ogóle brane pod uwagę. Dla turniejów GS granica ta wynosi 1,2 punktów, a dla World Open - 1,5 punktów. Jednym słowem jeden sędzia nie jest w stanie "pociągnąć" mocno pary w górę lub w dół!Współpraca redakcyjna - Robert Wota.

Wyniki:Dziś jest
3 grudnia 2021