KLUB KIBICA / 2014 / GRUDZIEŃ

Finał WDSF GRAND SLAM 2014 Shanghai

Finał Grand Slam 2014

Dodano: 2014-12-13 | 18:07:36


Shanghai po raz kolejny gościł czołowych tancerzy świata, uczestników finałowych turniejów z cyklu WDSF GRAND SLAM 2014.


Dzień na Dalekim Wschodzie, kończy się dużo wcześniej niż u nas, w Polsce, więc znamy już wyniki finałowego turnieju WDSF Grand Slam w stylu Latin, który odbył się w sobotę.

Zwyciężyli reprezentanci Mołdawii - Gabriele Goffredo & Anna Matus. Za nimi, na miejscu drugim, byli Rosjanie - Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno i na miejscu trzecim - Francuzi Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova.

Tak tańczą zwycięzcy cyklu WDSF Grand Slam Latin 2014:


Finałowy turniej w stylu Latin odbył się pod nieobecność dwóch par Aniello Langella i Khrystyny Moshenska (Mistrzów Świata) oraz Mariusa Andreia Balan i Niny Bezzubova - pierwszej i czwartej pary rankingu Grand Slam Latin, które "rozpadły" się po tegorocznych Mistrzostwach Świata, w październiku br.  - Rozstania na szczycie.

Aktualnie Mairus Andrei Balan tańczy z Khrystyną Moshenska, zaś Aniello Langella z Verą Bondarieva - byłą partnerką Romana Gerbey.

W finałowym turnieju WDSF Grand Slam Latin mieliśmy polski akcent. W Shanghaiu zatańczyła także Polka Alina Nowak, która wspólnie ze swoim hiszpańskim partnerem - Edgarem Marcos zajęła 9. miejsce.

Jutro, w niedzielę, kolejny finał Grand Slamu, tym razem w stylu standardowym. Wśród najlepszych także reprezentanci Polski - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral.


W przeddzień turniejowych zmagań odbyła się wielka medialna gala - prezentacja uczestników, był czerwony dywan, telewizja, prasa, fotoreporterzy ...


Aktualizacja - 14 XII 2014 | 20:25

Finałowe podim WDSF Grand Slam Standard należy do reprezentantów Niemiec, Rosji i Litwy:
  1. Simone Segatori & Annette Sudol    - Niemcy
  2. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova    - Rosja
  3. Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite - Litwa

Polska para - Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral nie wyszła z pierwszej rundy, w której zajęła 11. miejsce.Źródło:WDSF Grand Slam 2013

Dziś jest
19 kwietnia 2019