KLUB KIBICA / 2013 / GRUDZIEŃ

Włodzimierz Smirnow, Aleksandra Jurga, Marcin Zaprawa

Ryga, Moskwa, Shanghai ...

Dodano: 2013-12-17 | 07:18:35


Kolejny, taneczny, weekend za nami. Polacy tańczyli w Rydze i Moskwie, ... zabrakło nas w Shanghaju ...


Włodzimierz Smirnow, Aleksandra Jurga & Marcin Zaprawa
foto: materiały redakcyjne

Shanghai   Moskwa   Ryga

Gdy w Polsce, w Warszawie, kończył się turniejem finałowym roczny cykl Grand Prix Polski 2013, w Rydze Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska rywalizowali o tytuł mistrzów świata w 10. tańcach - zajmując 4. miejsce, kilka innych polskich par tanecznych uczestniczyło w turniejach WDSF Open - dorocznego, 32. już festiwalu Baltic Dance Prix 2013.

Jedną z nich była młodzieżowa para - Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek, która jako jedyna polska para zatańczyła w niedzielę, 15 grudnia, w WDSF Youth Open Standard, awansując do finału, w którym zajęli 5. miejsce. W konkurencji tej zatańczyło 56. par tanecznych, a zwycięstwo odniosła para z Estonii - Madis Abel & Aleksandra Galkina.

Trzy polskie pary zatańczyły, w międzynarodowym gronie 68. par, w konkurencji WDSF World Open Standard. Najlepiej z "naszych" zatańczyła para - Szymon Kuliś & Margarita Zvonova, która zajęła 7. miejsce, w półfinale. Szymon z Margaritą, dzień wcześniej, w piątek 13 grudnia, reprezentowali Polskę w WDSF Puchrze Europy Standard zajmując, także półfinałowe - 8. miejsce.


Dariusz Myćka & Madara Freiberga - to od kilku miesięcy, nowa polsko-estońska para standardowa reprezentująca na arenie międzynarodowej Polskę. W ryskim turnieju zajęli, w ćwierćfinale, 13.-14. miejsce - tuż za półfinałem. Trzecia polska para - Bartłomiej Szkutnik & Agata Brychcy uplasowała się 29. miejscu.
Zwycięstwo przypadło Litwinom - Evaldas'owi Sodeika & Ieva'ie Zukauskaite.


Estończycy - Marts Smolko & Viktorija Puhovika zwyciężyli w turnieju WDSF World Open Latin (63. pary), w którym z Polski zatańczyli - na 12. miejscu - Konstanty Kolesiński & Joanna Szumkowska.

Wśród sędziów Baltic Dance Prix 2013 byli także Polacy: Pani Justyna Hawkins i Pan Marek Chojnacki.

WYNIKI - Ryga 2013:


Moskwa


Marcin Zaprawa & Aleksandra Jurga w Moskwie

Finaliści WDSF Open Latin
foto: materiały redakcyjne

Marcin Zaprawa & Aleksandra Jurga wybrali w miniony weekend Moskwę, gdzie w turnieju WDSF Open Latin zajęli 4. finałowe miejsce, rywalizując z blisko 60. parami.

W finale poza polską parą zatańczyli:
 1. Igor Makarov & Anna Baklanova - Rosja
 2. Egor Petrov & Anna Argun - Rosja
 3. Bojan Lazareski & Tjasa Novak - Serbia
 4. Marcin Zaprawa & Aleksandra Jurga - Polska
 5. Ion Simboteanu & Natalia Luchiv - Mołdawia
 6. Georgi Naidenov & Olga Sedova - Bułgaria

Turniej Renesans Cup w Moskwie wybrała także inna polska para - Kamil Kędra i Aleksandra Froń, która zatańczyła w obu stylach plasując się w ćwierćfinale - w stylu standardowymi oraz w 1/8 finału - w stylu latynoamerykańskim.

P.S.

W turnieju WDSF Open Standard - w finale, na 6. miejscu, zatańczył - Marcin Tichoniuk, polski tancerz, pochodzący z Białegostoku, aktualnie na tanecznej emigracji w Rosji. Od lata bieżącego roku w parze z Rosjanką - Anną Lozhkina, reprezentuje Rosję.


WYNIKI:


Wśród jurorów w Moskwie pracował polski sędzia - Pan Włodzimierz Smirnow.


ShanghaiShanghai - największe miasto w Chinach, położone nad Morzem Chińskim, po raz kolejny gościło 12. najlepszych par amatorskich świata - standardowych i latynoamerykańskich plus para gospodarzy, które zmierzyły się w finałowym turnieju cyklu WSDF Grand Slam.

Podobnie jak przed rokiem, także w bieżącym, był czerwony dywan, tłum fotoreporterów, konferencja prasowa, telewizja - znakomita promocja tańca dla tych co na co dzień tańcem nie żyją, i bieżąca relacja z parkietu na stronach WDSF - The 2013 GrandSlam Finals - dla bezpośrednio zainteresowanych tancerzy, trenerów, sędziów.

Najlepsi w stylu Standard:

 1. Emanuel Valeri & Tania Kehlet - Dania
 2. Simone Segatori & Annette Sudol - Niemcy
 3. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja

Najlepsi w stylu Latin:

 1. Aniello Langella & Khrystyna Moshenska - Włochy
 2. Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno - Rosja
 3. Gabriele Goffredo & Anna Matus - Mołdawia

Polskie pary - niestety - nie nawiązują "kontaktu" ze światową czołówką, a nie tak dawno było "światełko w tunelu", szczególnie w tańcach standardowych, niestety póki co ... zgasło!

WYNIKI:
Ryga, Moskwa, Shanghai, 13-15 grudnia 2013

Dziś jest
26 czerwca 2022