KLUB KIBICA / 2012 / PAŹDZIERNIK

Michał Malitowski & Joanna Leunis

Mistrzostwa Świata znów w Insbrucku

Dodano: 2012-10-18 | 21:16:50


Piątek i sobota, 19 i 20 października 2012 roku, to czas Mistrzostw Świata Zawodowców Latin w Insbrucku, które po raz pierwszy w federacji WDC odbędą się w nowej formule - mistrzostw "otwartych".


Michał Malitowski & Joanna Leunis
foto: Rob Ronda

Nowa formuła rozgrywania mistrzostw świata - "OPEN", to zapewne ukłon w stronę par tanecznych, dla których sam udział w mistrzostwach jest już dużym wyróżnieniem, a które nie uzyskały prawa startu z tytułu zwycięstw odniesionych na mistrzostwach krajowych. To rozwiązanie umożliwia podjęcie mistrzowskiej rywalizacji wszystkim chętnym, dlatego też uczestników tegorocznych mistrzostw można podzielić na dwie grupy:
 • pary nominowane przez krajowe federacje WDC - zazwyczaj zwycięzcy mistrzostw krajowych,
 • 36. par tanecznych - wyłonionych w turnieju kwalifikacyjnym spośród wszystkich chętnych do udziału w mistrzostwach. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w piątek, 19 października br., w przeddzień głównego turnieju mistrzostw.


foto: Rob Ronda i
Eugeniusz Bernaciak

Ciekawie zapowiada się rywalizacja o tytuł mistrzów świata pomiędzy znakomitymi parami: obrońcami tytułu - Riccardo Cocchi & Yulią Zagoruychenko - reprezentujących USA i Michałem Malitowskim & Joanną Leunis - reprezentujących Anglię, dla których Insbruck był szczęśliwy cztery lata temu, kiedy to w 2008 roku po raz pierwszy wytańczyli tytuł mistrzowski. Nie ukrywamy, że trzymamy kciuki za Ambasadorów Twist Service - Michała i Joannę. :)

Oczywiście mistrzostwa to nie tylko rywalizacja dwóch par, w gronie znakomitości są także Sergey Surkov & Melia (Rosja), czy też czwarta para ostatniego International Championships - Maurizio Vescovo & Andra Vaidilaite reprezentujący Kanadę. Ponadto w mistrzostwach zatańczy wiele innych par mistrzów swoich krajów jak i wszystkich chętnych zgodnie z formułą OPEN mistrzostw, a wśród nich reprezentanci Polski - nominowiani przez NDC Poland:
 • Andrej Mosejcuk & Kamila Kajak-Mosejcuk i
 • Radosław Hojsan & Małgorzata Jabłońska.
Im także kibicujemy!


foto: Adam Kaniewski

O tytułach mistrzowskich i miejscach pozostałych par zadecyduje jedenastoosobowa komisja sędziowska pod "wodzą" Chairmana Hannesa Emrich'a - Wlk. Brytania:
 1. Hannes Nedbal - Austria
 2. René Barsi - Francja
 3. Karl Breuer - Niemcy
 4. Denise Weavers - Wlk. Brytania
 5. Serena Lecca - Włochy
 6. Akihiko Sato - Japonia
 7. Raymond Myhrengen- Norwegia
 8. Stanislav Popov - Rosja
 9. David Lee - Tajwan
 10. Lorraine - Szwecja
 11. Allan Tornsberg - USA


Wspominamy ubiegły rok:


Wspominamy rok 2008:

Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin 2008
Wywiad z Robertem Wotą
Michał Malitowski po Mistrzostwach Świata
List Josee Leunis - matki Joanny Leunis

i rok 2009

MŚ Professional Latin okiem Pani Karoliny Felskiej

Dziś jest
18 stycznia 2022