TANIEC TOWARZYSKI

Decyzja MSiT

Polski Związek Sportu Tanecznego

Dodano: 2021-12-04 | 15:01:52


Minister Sportu i Turystyki, decyzją z dnia 19 listopada 2021 r., wyraził zgodę na utworzenie Polskiego Związku Sportu Tanecznego.


Historyczny moment w historii tańca sportowego!

Wniosek Federacji Tańca Sportowego o utworzenie polskiego związku sportowego działającego w sporcie tanecznym pod nazwą Polski Związek Sportu Tanecznego uzyskał zgodę Ministra Sportu i Turystyki (Decyzja nr 6/DP/2021). W związku z tym w dniu 03 grudnia 2021 r., w Ciechocinku, odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

To wielka radość, ale przede wszystkim wielki obowiązek wobec całej społeczności tanecznej. To także szansa na właściwy rozwój sportu tanecznego w Polsce.

Prezesem Polskiego Związku Sportu Tanecznego został jednogłośnie wybrany Antoni Czyżyk.
Do Zarządu zostali wybrani: Magdalena Czarnocka-Kaptur, Jarosław Grunt, Katarzyna Grzęska, Wioletta Król, Tadeusz Krupiński, Marlena Luleńska i Marcin Ściegliński.
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Tomasz Konury, Marek Kucharczyk i Krzysztof Ślizewski.

Teraz czas na rejestrację w KRS.

Źródło: Federacja Tańca Sportowego


Bardzo wiele lat minęło zanim nastąpiło powołanie Polskiego Związku Sportu Tanecznego, i niestety, były to lata w których jedność polskiego ruchu tanecznego została rozbita. Gorący - pełen emocji - czas dla jedności polskiego ruchu tanecznego miał miejsce w latach 2013 - 2015. Pisaliśmy wówczas o tym na TwistService.PL:

Dziś jest
29 września 2022