PUBLICYSTYKA / 2014 / ARTYKUŁY ROKU 2014

Nowelizacja ustawy o sporcie, a taniec

Dodano: 2014-07-04 | 21:42:20


Co ma wspólnego nowelizacja ustawy o sporcie z tańcem, a z tańcem towarzyskim w szczególności?


Pan Tomasz Dauerman na stronach PrawoSportowe.pl - BLOG: eksperci o prawie sportowym - zauważa:

W sumie jakoś tak cicho o tym, że we wtorek (2 lipca 2014) rząd przyjął nowelizację ustawy o sporcie, a dla naszego środowiska przynajmniej 3 kwestie są istotne.

Dla "dyscypliny" taniec znaczenie może mieć trzecia kwestia nowelizacji ustawy o sporcie:

Kwestia trzecia – to sytuacje, kiedy dany polski związek sportowy nie będzie należał do międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub innej uznawanej przez MKOl. Wówczas stanie się on z mocy prawa związkiem sportowym działającym w formie stowarzyszenia.


Z tego co wiadomo - powstały w 1995 r. Polski Związek Tańca Sportowego (PZTSport) jest polskim związkiem sportowym i ma wyłączne prawo do prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz powoływania kadry narodowej do reprezentowania kraju w zawodach rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. PZTSport ma wyłączne prawo do reprezentowania tańca sportowego w międzynarodowych organizacjach tanecznych.

Wiadomo także, o czym pisaliśmy na Twist Service, że od momentu zarejestrowania PZTSport, kolejne władze Polskiego Towarzystwa Tanecznego wespół z Federacją Tańca Sportowego (powołaną do życia w 2002 roku), próbowały - bezskutecznie - "odebrać" Polskiemu Związkowi Tańca Sportowego prawa związku sportowego.

Czy nowelizacja ustawy o sporcie zmieni układ sił na polskiej scenie tańca, a tańca towarzyskiego w szczególności - pokażą najbliższe tygodnie ...Artykuł - Nowelizacja ustawy o sporcie - czytaj na PrawoSportowe.pl

Tomasz DauermanTomasz Dauerman
Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców.
Komentarze: 43 Ostatnio dodany: 2014-07-14 | 00:06

Dziś jest
23 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI