PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Co z polskim tańcem?

Dodano: 2013-10-11 | 07:32:51


Zarząd Federacji Tańca Sportowego zaprasza do Elbląga na spotkanie otwarte - FORUM DYSKUSYJNE, którego przewodnim motywem będzie dyskusja na temat przyszłości sportu tanecznego w Polsce.


Poniżej publikujemy zaproszenie do udziału w Forum Dyskusyjnym nadesłane do redakcji TWIST SERVICE przez Zarząd FTS.


Trenerzy, Sędziowie, Sympatycy Sportu Tanecznego

W dniu 18 października 2013 roku zapraszamy do Elbląga na spotkanie otwarte w ramach forum dyskusyjnego, które odbędzie się podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów Federacji Tańca Sportowego. Będzie to spotkanie osób związanych z ruchem tanecznym i działających na rzecz rozwoju sportu tanecznego w Polsce. Wiemy jak ważną rolę w kreowaniu rozwoju sportu tanecznego mają trenerzy, instruktorzy i sędziowie tańca. To od Was zależy, w którym kierunku zmierza, lub będzie zmierzał, sport taneczny w Polsce, a tym samym jaki będzie rozwój Waszych tancerzy.

W ostatnim czasie sprawa sportu tanecznego budzi wiele emocji w środowisku tanecznym w naszym kraju. Uważamy, że konieczne jest spotkanie się i podjęcie dyskusji na temat przyszłości sportu tanecznego w Polsce.

Tematami, o których chcemy rozmawiać są:
 1. Szkolenia sportowe, organizacja i prowadzenie współzawodnictwa sportowego w kraju oraz przygotowanie zawodników do reprezentowania Polski w zawodach międzypaństwowych, a tym samym pełne kompetencje do licencjonowania zawodników, kadr, sędziów i menadżerów sportu.

 2. Struktura organizacyjna FTS w Polsce:
  1. klub sportowy, stowarzyszenie UKS;
  2. Okręgowy Związek Sportowy;
  3. Polski Związek Sportowy;
  4. WDSF - MKOL.
 3. Kierunki rozwoju sportu tanecznego i rekreacji tanecznej uwzględniające silną pozycję wyszkolonej kadry (instruktorzy, trenerzy).

 4. Ochrona rynku pracy dla instruktorów i trenerów - programy działań.

 5. Współpraca z instytucjami samorządowymi, rządowymi i międzynarodowymi (wskazanie źródeł finansowania tańca).

W celu zapoznania się z całością problematyki tanecznej przedstawionej powyżej proponujemy odwiedzenie naszej strony www.fts-taniec.pl, gdzie znajdziecie statut i regulaminy FTS.

Mamy nadzieję, że spotkanie i podjęta dyskusja będzie owocna i konstruktywna.
Do zobaczenia w Elblągu.

Spotkanie odbędzie się w dniu 18 października 2013 r. o godz. 20:00
w Centrum Spotkań Europejskich Światowid (sala nr 38),
Plac Jagiellończyka 1, Elbląg.


W imieniu Zarządu FTS,
Wiceprezes Antoni Czyżyk

Dziś jest
27 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI