HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2012

KDC Straight Up!!!

New Age i tym podobne style

Dodano: 2012-05-23 | 14:33:52


Obiło mi się o uszy, że promujemy na twistservice tylko popping, locking, bboying i hip hop, a nie ma ani słowa o New Age i tym podobnych stylach.


W sumie to nie ma się co dziwić moi drodzy bo dział, którym się zajmuję nosi nazwę HIP HOP, a nie "Różne takie, trochę street, trochę You Can Dance", nie wynika to z mojej antypatii do tancerzy pałających się innymi stylami, po prostu trzymam się tematyki Hip Hop.

Ale co mi tam, postanowiłem zrobić wyjątek, skrobnąć kilka słów właśnie z myślą o zajaranych tymi bardziej "lirycznymi" tańcami. Jest konkretne wydarzenie, na które chciałbym Was zaprosić, a może jeszcze o nim nie słyszeliście? Jednocześnie chciałbym trochę się wytłumaczyć z tej "niechęci" do Waszych styli.

Powiem szczerze, że niektóre wykonania, chorełeczki, tancerze, podobają mi się w tych stylach. Jeżeli coś jest zrobione na poziomie to mnie to rusza, oglądam to z zainteresowaniem i doceniam skille. To co mnie drażni to nazywanie tego hip hopem podczas gdy hip hopem to nie jest. HIP HOP to po prostu HIP HOP, nie lyrical hip hop, super ultra LA hip hop, new age hip hop czy solo salsa funky jazzy hip hop polish style.

Wiem, że nie zawsze dodawanie nazwy HH wynika z braku wiedzy, są ludzie mający duże pojęcie o street dance łączący pod jedną banderą new age i hh. Wynika to z potrzeb rynku, ale moi drodzy zrozumcie, że to nie tylko jakiś tam komercyjny program telewizyjny tak namieszał, że "klienci" szukający videoclip itp., szukają pod nazwą Hip Hop. My, pasjonaci kultury dwóch H, pasjonaci street dance, upominamy się o nazywanie rzeczy po imieniu, dla nas hip hop to powód do dumy, dla Was Wasze style nie?

Tak jak my na każdym kroku tłumaczymy co jest czym, tak i Wy powinniście. Postarajcie się o to, aby ludzie wiedzieli co tańczycie, New Age, Hollywood style, to ładne nazwy i ciekawe style, myślę że warto je promować, pilnować odpowiedniego nazewnictwa i uczyć jako styli nie będących hip hopem.

Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, w którym nie będzie niepotrzebnych nieporozumień między hip hopowcami a Wami, jasne będzie co jest co i będzie tańczone na mega wysokim poziomie, czego sobie i Wam życzę. A żeby osiągnąć ten wysoki poziom trzeba non stop się rozwijać, zdobywać nowe skille i wiedzę, i tutaj dochodzimy do wydarzenia, o którym chcę Was poinformować i zaprosić. KDC Straight up!

Z tego co się dowiedziałem to wśród zaproszonych choreografów są same kocury, kilkoro z Polski, a reszta z Los Angeles. W tym roku edycja STRAIGHT UP zagości na południu Polski a dokładnie w LIMANOWEJ (woj. małopolskie) pięknym górskim miasteczku położonym w Beskidzie Wyspowym!!!


Szczegóły KDC Straight UpDziś jest
17 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI