PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2010 / CZERWIEC

POC 2010 - wystartował

Dodano: 2010-06-11 | 16:06:28


Dziś, 11 czerwca br., punktualnie o godzinie 11:00 w olszytńskiej Hali URANIA rozpoczął się XVII Supadance Polish Open Championships 2010.


Olsztyn powitał tancerzy, sędziów, kibiców i miłośników tańca towarzyskiego piękną, słoneczną pogodą i błękitnym niebem. Jednak to co jest dużym plusem dla wypoczywających nad jeziorami i morskimi plażami, dla tancerzy jest utrudnieniem. Jednak wszyscy tancerze dzielnie znoszą niedogodności aury i z zacięciem walczą o palmę pierwszeństwa w swoich konkurencjach.

W pierwszych dopołudniowych konkurencjach zanotowaliśmy wyniki:

Dorośli 10 tańców:

  1. Andrey Philippov & Anastasia Tarlykova - Rosja
  2. Paweł Nesterowicz & Aleksandra Dawidczyk - Polska
  3. Piotr Pucrchała & Marika Ostrowska - Polska

Juniorzy I - 8 tańców:

  1. Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek - Polska
  2. Ilya Gavriukhun & Daria Nelina - Rosja
  3. Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite - Łotwa

Juveniles Open - 6 tańców:

  1. Kacper Czajka & Oliwia Drożdż - Polska
  2. Ilya Yatsyna & Anastasia Esina - Rosja
  3. Maciej Kloskowski & Nikola Ziętowska

Turniej, z dużą kulturą, prowadzi Pan Janusz Myka, a do tańca przygrywa Pan Jarek Michałek.


Ze swoją ofertą do tancerzy wyszły firmy Marabo - stroje taneczne i sponsor tytularny Supadance - buty do tańca, które otworzyły swoje stoiska.

Pan Antoni Czyżyk promujący w Olsztynie projekt - ?Taniec z Mistrzami - Warmia i Mazury zapraszają...?! mówi:

Warmia i Mazury słyną ze swej przyrody i walorów turystycznych. Budując markę regionu - niezwykle przyjaznego turystom - władze samorządowe starają się, aby był on równie przychylny mieszkańcom, dlatego Warmia i Mazury pełne są przedsięwzięć kulturalnych i imprez rozrywkowych.

Wiele wydarzeń ma charakter cykliczny. Inne, prestiżowe, są wyróżnieniem dla organizatora. Do nich należą trzy, największe w kraju cykliczne, turnieje taneczne oraz mistrzostwa ? w Mikołajkach X Międzynarodowy Festiwal Tańca TROPICANA CUP 2010 połączony z Mistrzostwami Europy Młodzieży w Tańcach Standardowych, w Olsztynie XVII POLISH OPEN Championships oraz Mistrzostwa Świata Par Zawodowych w Tańcach Standardowych, a w Elblągu 11. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP i Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych. One także mają swój wkład w rozwój turystyki.

Promocja Warmii i Mazur - Antoni Czyżyk

Pan Robert Wota - jeden z głównych organizatorów XVII Supadance Polish Open Championships 2010, zapytany: Co było najtrudniejsze w przygotowaniach do festiwalu?  odpowiedział: Ludzie(!?) , którzy bardzo często sprawy związane z udziałem w turnieju odkładają na ostatnią chwilę?! Druga trudność, to zdobycie odpowiednich funduszy do zrealizowania festiwalu.

A my zapraszamy na strony PolishOpen.Pl i TwistService.Pl, na których informujemy Państwa na bieżąco o przebiegu Mistrzostw.

Dziś jest
24 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI