PUBLICYSTYKA / WYBIERZ: / ARTYKUŁY 2015 ROKU

Once Again

Once Again

Dodano: 2015-11-09 | 00:10:00


Once Again to film stricte taneczny, aczkolwiek posiadający elementy fabuły. Słowa zostają zastąpione przez taniec Stefano Terrazzino i Pauliny Biernat.


Pomysł zrodził się gdy dowiedziałem się, że Stefano i Paulina prowadzą warsztaty taneczne na Sycylii - powiedział Adrian Kilar. Na początku miał to być krótki film pokazujący ich pracę na wyspie i życie. Doszliśmy do wniosku, że można zrobić jednak coś, czego mało kto się w Polsce podejmuje, tzn. zamknąć film w formie filmu tanecznego. Gdy usłyszałem muzykę jaką udostępnił nam Abel Korzeniowski wiedziałem, że będzie to coś subtelnego. Piękny taniec, sceneria, pogoda wszystko ze sobą współgrało. Wspólnie z tancerzami przez tydzień jeździliśmy po południowej części wyspy w poszukiwaniu miejsc i nagrywaliśmy sceny według wcześniej przygotowanego scenariusza.

Once Again to film stricte taneczny, aczkolwiek posiadający elementy fabuły. Słowa zostają zastąpione przez taniec Stefano Terrazzino i Pauliny Biernat. Za jego pomocą opowiedziana zostaje historia starszego człowieka, który wspomina niegdyś utraconą miłość. Akcja Once Again rozgrywa się w południowej Sycylii, a muzyki do filmu użyczył Abel Korzeniowski.
Kiedy ze Stefano Terrazzino i Pauliną Biernat kręciliśmy film taneczny Once Again - wspomina Kilar, chcieliśmy po prostu zrobić coś fajnego. Dzisiaj okazuje się, że nasz filmik bierze udział w międzynarodowym festiwalu filmowym Camerimage Festival. O czym nigdy nie byłbym w stanie zamarzyć. Once Again wyświetlany będzie w pokazach specjalnych, wśród dzieł wielkich twórców, takich jak - między innymi: Jerzy Skolimowski - "11 minut", Angelina Jolie - "By te Sea", Steven Spielberg - " Bridge of Spies" czy Andrzej Żuławski - "Cosmos".Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, to największy i najbardziej prestiżowy festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych. W ramach każdej edycji festiwalu organizowane są Pokazy Specjalne, podczas których prezentowane są najciekawsze filmy pozakonkursowe zgłaszane z całego świata. Bardzo często są to produkcje niestandardowe, przez co ciekawe i różnorodne.

Dziś jest
21 czerwca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI