PUBLICYSTYKA / 2014 / ARTYKUŁY ROKU 2014

Prof. Marian Wieczysty

Wznieśmy się ponad podziały!

Dodano: 2014-09-20 | 15:50:17


Zbliża się styczeń, a z nim rocznica śmierci Profesora Mariana Wieczystego. Turniej o puchar Jego imienia był okazją do świętowania imienin Profesora, teraz tym turniejem czcimy Jego pamięć.


Profesor Marian Wieczysty
obok: Alicja Górska, Maria Nowak,
Kazimierz Michlik, Małgorzata Igielska,
na scenie - Tadeusz Krupiński

List   otwarty


Zbliża się styczeń, a z nim rocznica śmierci Profesora Mariana Wieczystego. Turniej o puchar Jego imienia był okazją do świętowania imienin Profesora , teraz tym turniejem czcimy Jego pamięć. Bo nie wolno nam zapomnieć o naszych korzeniach, o tym, że dzięki Niemu uprawiamy tę piękną dyscyplinę jaką jest taniec towarzyski. Zawsze będziemy pamiętali o tym jakim był Człowiekiem, a jego nauki zachowamy w pamięci i sercu.

Puchar Profesora Wieczystego jest od początku świętem polskiego tańca w każdym jego wymiarze, otwarty dla wszystkich związanych z tańcem - tancerzy, nauczycieli, sędziów, działaczy czy po prostu miłośników. I tak powinno pozostać, przede wszystkim przez pamięć dla Profesora ale nie tylko.

Polska taneczna jest aktualnie areną ostrych konfliktów- organizacyjnych i personalnych. Nie chcemy aby Puchar Wieczystego obywał się w takiej atmosferze, która nie przystoi w tym dniu święta tańca. Dlatego zawiązaliśmy honorowy komitet organizacyjny Pucharu Wieczystego 2015 i zwracamy się z apelem do wszystkich organizacji tanecznych i ludzi tańca o:

  1. Wstrzymanie się na czas turniejów o Puchar Wieczystego od jakichkolwiek działań propagandowych mających służyć poszczególnym organizacjom tanecznym.
  2. Uszanowanie neutralnej formuły turnieju w 2015 roku jako turnieju otwartego dla wszystkich i nie firmowanego przez żadną organizację taneczną.
  3. Honorowanie wyników turnieju przez wszystkie organizacje, a co za tym idzie uwzględnianie ich w systemach rywalizacji - rankingi, zaliczanie punktów, przeklasyfikowania itd.
  4. Wsparcie logistyczne, techniczne, finansowe lub jakąkolwiek inne mogące pomóc w kontynuacji tradycji jaką jest turniej Wieczystego.

Niech turniej Wieczystego 2015 będzie początkiem refleksji nad aktualną kondycją polskiego środowiska tanecznego i wyzwoli w nas wszystkich chęci do wypracowywania pozytywnych rozwiązań w trudnej sytuacji w jakiej znajduje się aktualnie polski taniec towarzyski.

Jesteśmy winni to Profesorowi Wieczystemu. Mamy nadzieję, że pamięć o jego osiągnięciu jakim było stworzenie ruchu tanecznego w Polsce i o nim samym pozwoli nam wspólnie kontynuować rozpoczęte przez niego dzieło.

(-)
Andrzej Golonka
Maria Nowak
Grzegorz Gargula
Przed wielu laty na Twist Service:

Dziś jest
3 marca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI