LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / D

Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska

Echa ME w 10 tańcach

Dodano: 2013-06-12 | 07:36:19


Ubiegłotygodniowy, znakomity, wynik reprezentantów Polski - Oskara Dziedzica i Klaudii Iwańskiej - na Mistrzostwa Europy Amatorów w 10 tańcach, w Szombathely, jest ewenementem w ostatnim czasie na polskiej scenie tańca towarzyskiego.


Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska
na drugim planie - Pan Marcin Ściegliński

Jak informowaliśmy na Twist Service - Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska, zajęli w tych Mistrzostwach 4. finałowe miejsce.

Wyniki tych mistrzostw mogą być zaskoczeniem dla wielu fanów tańca. Po "zwolnieniu" miejsca na szczycie przez trzykrotnych Mistrzów Świata i dwukrotnych Mistrzów Europy w 10 tańcach - Bjorna Bitsch & Ashli Williamson (Dania) - mieliśmy okazję podziwiać ich w Olsztynie podczas XX Olsztyn Supadance Polish Open Chapmpionships 2013, którzy zdecydowali się kontynuować swoją karierę w jednym - standardowym stylu, prawie pewni zdobycia tytułu ME byli Rosjanie. Ich reprezentanci - Mistrzowie Rosji i ubiegłoroczni II Wicemistrzowie Świata - Daniil Ulanov & Irina Gogoladze - nie "dostają się" do finału, zajmując "pechowe" 7. miejsce w półfinale. Kolejna finałowa para z MŚ 2012 i ME 2012 - Norwegowie Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe, także zostają poza finałem tegorocznych Mistrzostw.


Mistrzami Europy zostali Rosjanin i Białorusinka, reprezentujący Niemcy - Anton Skuratov & Alena Uehlin.

Nasi - Oskar Dziedzic i Klaudia Iwańska - przebojem wchodzą do finału, otrzymują wiele wysokich ocen, także na 2. miejsca. Tańczą bez "wsparcia" polskiego sędziego. Oboje mają po 17 lat. Są parą młodzieżową i w Szombathely konkurowali z parami amatorskimi, dorosłymi, pokonując utytułowanych już tancerzy. Tym bardziej ich wynik jest wartościowy, co z satysfakcją zauważamy. :)

Gratulujemy i życzymy kolejnych wartościowych wyników dla Polski, dla klubu, dla siebie !!!

Na oficjalnej stronie PTT cisza medialna - ostatnie sukcesy polskich par "odnotowane" zostały 21 lutego br.?!
Cisza medialna także na forach tanecznych - czyżby trudno było się cieszyć znakomitymi wynikami naszych polskich par?!WDSF Mistrzostwa Europy - Szombathely 2013:

 1. Anton Skuratov & Alena Uehlin - Niemcy
 2. Miha Vodicar & Nadiya Bychkova - Słowenia
 3. Jaak Vainomaa & Taina Savikurki - Finlandia
 4. Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska - Polska
 5. Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina
 6. Maurizio Benenato & Tatiana Veselkina - Włochy
Wyniki ME 10 tańców Szombathely 2013WDSF Mistrzostwa Świata - Oslo 2012:

 1. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
 2. Miha Vodicar & Nadiya Bychkova - Słowenia
 3. Daniil Ulanov & Irina Gogoladze - Rosja
 4. Anton Belyayev & Antoaneta Popova - Kanada
 5. Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe - Norwegia
 6. Anton Skuratov & Alena Uehlin - Niemcy
Wyniki MŚ 10 tańców Oslo 2012WDSF Mistrzostwa Europy - Aarhus 2012

 1. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
 2. Anton Skuratov & Alena Uehlin - Niemcy
 3. Jaak Vainomaa & Taina Savikurki - Finlandia
 4. Yury Simachev & Anastasia Klokotova - Rosja
 5. Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina
 6. Janick Lowe & Pia Lundanes Lowe - Norwegia
Wyniki WDSF ME 10 tańców - Aarhus 2012


Klaudia Iwańska

Klaudia Iwańska

jest rodowitą Warszawianką. Tańczy od piątego roku życia. Jej pierwszym partnerem był Tomek Łoń, z którym rozstała się mając 11. lat. Przez kolejne dwa lata partnerował jej Paweł Dąbrowski, zaś do grudnia 2010 roku - Rafał Turkiewicz.

Pierwszym trenerem był Waldemar Wielgosz. Kolejnymi Janja Lesar, Krzysztof Hulboj, Anna Bocian, Paweł Sobieszek.


Oskar Dziedzic

Oskar Dziedzic

od dwóch lat (2011) mieszka w Warszawie i tu uczęszcza do liceum. Przeprowadził się z Lublina, aby tańczyć z Klaudią. W Lublinie zostawił swoją rodzinę, dawny klub i tamtejszych trenerów. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 11 lat z Karoliną Kotlińską (to były początki, nie występował wówczas w turniejach).

Latem 2008 roku zaczął tańczyć z Adrianą Gałek, z którą odniósł pierwsze sukcesy - finałowe miejsca w Mistrzostwach Polski PTT i FTS. W 2009 roku, także w latem, rozpoczął swoją przygodę taneczno-turniejową z Magdaleną Baranowską, z którą zdobył tzw. "trzy korony", czyli trzykrotnie tytuł Mistrzów Polski PTT i FTS Juniorów II (w stylach: standardowym, latynoamerykańskim i kombinacji 10. tańców) oraz tytuł drugich WiceMistrzów Świata Juniorów II w 10 tańcach, po których Oskar i Magda rozstali się.

Oskar jest "odkryciem" lubelskiego trenera Bolesława Bara, który był jego trenerem prowadzącym w stylu Latin do 2011 roku. Natomiast w stylu standardowym trenerami prowadzącymi byli Paweł Sobieszek i Anna Bocian. Wśród konsultantów zaś Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosjecuk (łacina), oraz Gedyminas Kavaliauskas i Tor Floysvik (standard).

Oskar i Klaudia

Oskar Dziedzic i Klaudia Iwańska

- oboje - mają po 17 lat (rocznik 1996). Parą taneczną zostali w grudniu 2010 roku. Od tego czasu trenerami prowadzącymi pary są: Marcin Ściegliński - styl standardowy, oraz Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosejcuk - styl latynoamerykański. Ponadto w stylu standardowym konsultacji parze udzielają: Wiktor Kiszka, Małgorzata Garlicka, Mirko Gozzoli i Simona Fancello, a w stylu latynoamerykańskim - Dmitrij Timokchin i Viktor Nikovski.

Oskar i Klaudia, odkąd tańczą razem, reprezentują klub STREFA TAŃCA w Warszawie. Z racji wieku są parą startującą w kategorii młodzieżowej (16-18 lat), ale mimo młodego wieku próbują swoich sił także w konfrontacji z parami amatorskimi.

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI