PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

KRAVCOVNIA - Wypożyczalnia Strojów Tanecznych

KRAVCOVNIA wypożyczalnia strojów

Dodano: 2013-04-08 | 07:26:05


KRAVCOVNIA - wypożyczalnia strojów tanecznych. Założona w 2011 r. przez dwie byłe tancerki i pasjonatki tańca towarzyskiego. Dwukrotna Mistrzyni Polski Ewa Skoczeń-Citko oraz Dominika Duraj opowiedzą o tym skąd wziął się pomysł na firmę, w jaki sposób można choć przez chwilę stać się posiadaczką jednych z najbardziej ekskluzywnych sukni na parkietach polskich, a także dlaczego sam strój to nie wszystko...


Witam Was serdecznie. Jak już zostało zapowiedziane we wstępie - skąd pomysł na taką firmę?

Ewa Skoczeń-Citko:
Tak naprawdę nie jest to nowa idea. Takie firmy funkcjonują na zachodzie już od dłuższego czasu. Przez kilka lat mojej kariery tanecznej mieszkałam w Londynie. Aby zarobić na lekcje i szkolenia pracowałam w firmie Chrisanne. Dzięki temu miałam okazję zobaczyć jak na zachodzie wygląda biznes turniejowy - od projektowania, szycia i zdobienia strojów począwszy, przez dopasowywanie fryzur, makijażu, tworzenie całego wizerunku topowych par świata. Pod tym względem polski taniec dopiero zaczynał się rozwijać. Po powrocie do kraju postanowiłam podzielić się swoją wiedzą i pomóc naszym parom w tworzeniu ich własnego wizerunku.

Dominika Duraj:
Kiedy skończyłyśmy nasze kariery taneczne, okazało się, że mamy sporo fantastycznych sukienek, które nie były nam już potrzebne, a mogły jeszcze "zatańczyć" na niejednym turnieju. Pomysł założenia firmy wyszedł niejako od samych tancerzy, którzy zgłosili zapotrzebowanie na tego typu usługi. Nie wszystkich stać na szycie nowych strojów kilka razy w sezonie. W tym przypadku wypożyczalnia okazała się świetnym rozwiązaniem.

Do kogo adresujecie swoje usługi?

Ewa Skoczeń-Citko:
Przede wszystkim do tancerzy tańca towarzyskiego. Na razie większość asortymentu to suknie do tańców latynoamerykańskich i standardowych. Dla partnerów wybór jest nieco mniejszy, ale cały czas pracujemy nad jego powiększeniem. W przyszłości chcemy rozszerzyć naszą działalność o stroje dziecięce i wieczorowe.
Musimy dodać, że również osoby niezwiązane z tańcem korzystają z naszych usług. Zapraszamy panie, które chcą wystąpić w eleganckiej sukni na gali, balu, lub innym evencie.

Na jak długo można pożyczyć strój? Czy jest to wypożyczenie jednorazowe, czy na dłuższy okres czasu?

Dominika Duraj:
Teoretycznie jedno wypożyczenie to jeden weekend, ale jesteśmy elastyczni. Istnieje również opcja wykupienia karnetu na 5, 10 lub 15 wypożyczeń. Można wtedy z góry zarezerwować terminy kiedy sukienka będzie nam potrzebna.

Ile kosztuje wypożyczenie stroju?

Dominika Duraj:
Jest to uzależnione od tego czy jest on zdobiony czy nie. Ceny zaczynają się od 60 zł. za strój męski oraz 110 zł. za suknię. Często jednak można trafić na promocje dlatego zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową.

Skąd bierzecie stroje do waszej wypożyczalni?

Ewa Skoczeń-Citko:
Dużo sukienek jest nowych, uszytych w naszej pracowni. Mamy również sporo strojów, których właścicielkami były topowe polskie tancerki i tancerze. Jednak zanim dany strój trafi do naszej wypożyczalni, musi przejść ostrą selekcję.

Jak wygląda proces wypożyczenia stroju, czy trzeba odebrać go osobiście czy można poprzez kuriera? Czy jest możliwość wysłania sukienki pocztą w celu zmierzenia jej na jakiś czas przed zawodami?

Dominika Duraj:
Klientka, która chce wypożyczyć suknię musi podesłać nam swoje wymiary, wtedy my wybieramy asortyment, który na nią pasuje. Jest to kilka sukienek, z których tancerka wybiera tą, która najbardziej przypadnie jej do gustu. Odbiór jest możliwy w punktach wypożyczalni w Krakowie, Warszawie, Rzeszowie lub Lublinie. Jeżeli klientka nie ma możliwości odbioru osobistego, wtedy suknię wysyłamy kurierem. Oczywiście istnieje też możliwość zmierzenia i wypożyczenia stroju na naszym stoisku, które pojawia się na większych turniejach polskich jak MP, GPP, WDSF.

Czy istnieje możliwość dopasowania sukni, która bardzo nam się podoba, a jest nieco za duża?

Ewa Skoczeń-Citko:
Jeżeli jest to niewielka poprawka np. skrócenie ramiączek, to jak najbardziej.

Czy strój trzeba prać przed oddaniem do Kravcovni?

Dominika Duraj:
Dużym udogodnieniem dla klientek jest fakt, że absolutnie nie muszą się tym przejmować. Współpracujemy ze sprawdzoną firmą, zajmującą się czyszczeniem takich strojów, więc każda suknia przed ponownym pożyczeniem zostaje odświeżona.

Co się stanie jeśli uszkodzimy sukienkę podczas turnieju?

Dominika Duraj:
Wyceniamy wtedy szkodę. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w regulaminie umieszczonym na naszej stronie. Do tej pory jednak nie miałyśmy takich przypadków. Klientki dobrze obchodzą się ze strojami z wypożyczalni. Spotykamy się z bardzo pozytywnymi opiniami na temat naszych sukienek. Podobno przynoszą szczęście na parkiecie. :)

Czy oprócz wypożyczalni oferujecie inne usługi dla tancerzy?

Ewa Skoczeń-Citko:
Zajmujemy się kompleksowym wizerunkiem pary, w skład którego obok stroju wchodzi makijaż i fryzura. Organizujemy również szkolenia w tym zakresie.
Wizerunek pary na parkiecie jest rzeczą szalenie ważną, często niedocenianą przez tancerzy. Musimy pamiętać, że oprócz rywalizacji sportowej taniec towarzyski jest formą artystyczną i doznania estetyczne widza są tutaj bardzo ważne. Pary często skupiają na dobrym technicznie tańcu, zapominając że ich wygląd jest dopełnieniem tej formy sztuki.

Czy szyjecie również stroje dla indywidualnych klientów?

Ewa Skoczeń-Citko:
Tak. Pracownia znajduje się w Krakowie. Szyjemy stroje na specjalne zamówienie. Tak jak już mówiłyśmy, w skład usługi wchodzi nie tylko zaprojektowanie i uszycie stroju, ale także wykreowanie całego wizerunku dopełniającego poziom taneczny pary.

Jak najłatwiej się z wami skontaktować?

Dominika Duraj:
Wszystkie aktualności i promocje znajdują się na naszej stronie internetowej www.kravcocovnia.pl. Oczywiście zapraszamy do polubienia naszej strony na FB. :)

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres biuro@kravcovnia.pl lub telefonicznie.

Dziękuję za rozmowę.
Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI