PUBLICYSTYKA / 2012 / ARTYKUŁY ROKU 2012

Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka

Szczecińscy tancerze wyróżnieni

Dodano: 2012-09-14 | 22:34:23


W czwartek, 13 września 2012 r., w Szczecińskim Domu Sportu odbyła się Szczecińska Gala Sportu, podczas której Prezydent Miasta Szczecina Pan Piotr Krzystek uhonorował szczecińskich olimpijczyków, paraolimpijczyków i innych wyróżniających się sportowców.


foto: Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka

Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka, para taneczna Akademickiego Klubu Tańca Towarzyskiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, otrzymali z rąk Pana Prezydenta Miasta Szczecina wspaniałe wyróżnienie za niezwykle spektakularne osiągnięcia taneczne w minionym sezonie.

Po raz pierwszy w historii Szczecina taniec towarzyski został dostrzeżony i wyróżniony w Gali Sportu Nagród i Wyróżnień Prezydenta!!! Jest to docenienie ciężkiej pracy Szymona i Grażyny okupionej wieloma wyrzeczeniami, którzy udowodnili że dzięki wytrwałości, pracy, dyscyplinie wewnętrznej, sukces jest możliwy do osiągnięcia.


Przypomnijmy:

Do tej pory nikomu nie udało się zdobyć złotego medalu w Otwartych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii (UK Open Championships), im jednak się powiodło i stanęli na najwyższym podium w kategorii Rising Star par dorosłych w tańcach standardowych. Mistrzostwa te odbyły się 17 stycznia 2012 r. w Bournemough.

UK Open 2012 Rising Stars


Szymon i Grażyna są również:
  • aktualnymi Mistrzami Zachodniopomorskiego Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych w kategorii par dorosłych,
  • posiadaczami tytułu Mistrzów Polski PTT i FTS w kl. A, w tym samym stylu i kategorii wiekowej,
  • finalistami - 5. miejsce - najbardziej prestiżowego festiwalu tańca na świecie Blackpool Dance Festival, który się odbył w maju br.

BDF 2012 i RS Standard rozstrzygnięty


Wyróżnienie Prezydenta Miasta Szczecina to także nagroda dla trenera pary - Pana Antoniego Grycmachera oraz wspaniałych konsultantów z Anglii i Włoch. To olbrzymia satysfakcja dla rodziców tancerzy, mocno zaangażowanych i podporządkowujących swoje życie dzieciom, tak aby mogły one realizować swą pasję i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej reprezentując Polskę i promując miasto Szczecin.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek wręcza wyróżnienie

Bezpośrednio po otrzymaniu nagrody Szymon z Grażyną zatańczyli wspaniały pokaz. W udanym pokazie podczas Gali Sportu - ale tańców latynoamerykańskich - miała zaszczyt wystąpić, inna młodsza para Klubu AKTT, także już utytułowana - Marcin Kleist i Olga Bronikowska.

Gratulujemy serdecznie! Życzymy kolejnych, wielu sukcesów w rozpoczętym właśnie nowym sezonie tanecznym. Przed Szymonem i Grażyną prawdziwe wyzwanie... Mistrzostwa Świata WDC Standard w Paryżu (7-9 grudnia 2012 r.). Będziemy kibicować i już teraz tradycyjnie życzymy "połamania obcasów".

Środowisku tanecznemu życzymy, aby taniec na stałe zagościł w programach podsumowujących aktywność sportowo-kulturalną nie tylko Szczecina, co nie pozostanie obojętne na rozwój tej dyscypliny w regionie.
Komentarze: 15 Ostatnio dodany: 2012-09-18 | 08:51

Dziś jest
31 maja 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI