PUBLICYSTYKA / 2012 / ARTYKUŁY ROKU 2012

Jurorzy TYLKO TANIEC

Tylko Taniec - wielki finał

Dodano: 2012-05-08 | 21:18:57


W piątek, 11 maja o godz. 20:00, na antenie TV Polsat odbędzie się wielki finał programu TYLKO TANIEC.


Joanna Liszowska, Michał Malitowski
Krystyna Mazórówna, Alan Andeesz
foto: polsat/studio 69

Do wielkiego finału, po castingach i trzech odcinakach półfinałowych, zakwalifikowało się sześciu uczestników - wybranych przez telewidzów na podstawie głosowań SMS-owych:
  • Takt Chadek Chełm
  • Top Toys
  • Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myśliniecka
  • Chatch The Flava
  • Lollipops
  • Dawid Ignaczak
oraz Caro Dance na podstawie głosowania na stronie Tylko Taniec na Facebooku ("dzika karta").

W finałowym - dziesiątym - odcinku Tylko Taniec, obecni będą wszyscy jurorzy w "podstawowym" składzie, w którym w ostatnim półfinałowym odcinku (4 maja) zabrakło Michała Malitowskiego. W zastępstwie uczestników oceniał Filip Czeszyk - podobnie jak Michał Malitowski pochodzący z Zielonej Góry.

W terminie trzeciego, półfinałowego, odcinka - Michał Malitowski uczestniczył w Kongresie Tańca, organizowanym corocznie dla sędziów i trenerów z całego świata przez zawodową federację taneczną Wielkiej Brytanii. Wydarzenie było wstępem do jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tańca towarzyskiego na świecie, który od 87 lat odbywa się w angielskim Blackpool. Na zaproszenie organizatorów - Michał Malitowski wystąpił z wykładami i pokazami tańca.

Do zawodów w Blackpool - Blackpool Dance Festival - przygotowuję się przez wiele miesięcy. Zarówno dla mnie jak i innych zawodowych tancerzy jest to najważniejszy turniej w roku. Już pod koniec maja po raz kolejny zawalczę o podium w głównym turnieju Professional Latin. Dołożyłem jednak wszelkich starań, abym mógł być obecny podczas wielkiego finału programu Got To Dance - Tylko Taniec. ? komentuje Michał Malitowski.

Angielski Blackpool Dance Festival to prawdziwa Mekka tancerzy. Zwycięstwo w tych zawodach to jak zdobycie złota olimpijskiego. Michał Malitowski wraz ze swoją partnerką Joanną Leunis, reprezentując Polskę, zdobył złoty medal już cztery razy z rzędu. O prestiżu tego wydarzenia publiczność niezwiązana z tańcem towarzyskim mogła dowiedzieć się m.in. z filmu "Zatańcz ze mną", w którym główna bohaterka, grana przez Jennifer Lopez marzy o udziale w historycznym turnieju. U jej boku w filmie wystąpili również Susan Sarandon i Richard Gere.

W piątkowy wieczór, 11 maja, Michał Malitowski wraz z Joanną Leunis, wynagrodzą nam swoją nieobecność w poprzednim odcinku pokazem tańca na scenie Tylko Taniec. Zapraszamy do oglądania.


Współpraca redakcyjna:
Agata Laskowska

Dziś jest
8 grudnia 2023

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI