PUBLICYSTYKA / 2010 / II PÓŁROCZE

Spheric Emotion

Taniec z kulami

Dodano: 2010-11-07 | 00:04:12


W tańcu było już wszystko: taniec na linie, taniec akrobatyczny, taniec z gwiazdami. Klienci i goście odwiedzający Centrum Handlowe Targówek w Warszawie przekonali się, że mistrzowie tańca nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W sobotę, 6 listopada 2010, Grupa Spheric Emotion zaprezentowała show, w którym jej członkowie tańczyli zamknięci w olbrzymich kulach.


Show z pogranicza tańca, baletu i sztuki cyrkowej był zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy. Artyści ze Spheric Emotion tańczą zamknięci w ogromnych przezroczystych kulach, w których dają pokaz różnych stylów tańca nietypowo połączony z pantominą.


 
O zadziwiający efekt pokazu zadbała światowej sławy francuska artystka, tancerka, choreograf oraz dyrektor artystyczny wielu spektakli, Emilie Bajard. Przygotowane przez nią występy zadziwiają publiczność na całym świecie już od 15 lat. Niebywały efekt wizualny daje nie tylko sam taniec, ale również zmysłowa gra kolorów, rola muzyki, symbolika gestu i kunszt z jakim każdy najdrobniejszy element został przygotowany.

Mistrzem i nauczycielem Emilie był aktor i mim Marcel Marceau ? powszechnie uważany za najwybitniejszego przedstawiciela pantomimy w historii. Emilie przekazuje tę wiedzę artystom ze Spheric Emotion.Zależało nam na pokazaniu czegoś wyjątkowego, czego polscy widzowie jeszcze nie widzieli. Przyznam szczerze, że hasło "taniec w kulach" nie budziło początkowo mojego entuzjazmu. Wystarczyło jednak obejrzenie krótkiego filmu video z jednego z występów, żeby moje nastawienie zmieniło się o 180 stopni. Ten spektakl jest niesamowity ? mówi Daniel Biegaj, Marketing Specialist CH Targówek w Warszawie.
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2010-11-12 | 23:58

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI