W zakładce ZARZĄD na stronie PTT (
taniec.pl) podany jest skład Prezydium Zarządu Głównego i trzech komisji: Głównej Komisji Rewizyjnej, Głównego Sądu Koleżeńskiego i Komisji d/s Kontaków Zagranicznych. Na żadnej ze stron witryny PTT nie podano składu osobowego całego Zarządu Głównego PTT.
I na koniec Krajowy Rejestr Sądowy.
Polskie Towarzystwo Taneczne zapisane jest pod nr KRS 0000060182.
Kto reprezentuje PTT wg Krajowego Rejestru Sądowego, można zapoznać się na stronie internetowej
www.krs-online.com.pl (stan na dzień 23 marca 2009 roku).
Z pobieżnej analizy powyższych zapisów wynika, że są rozbieżności. Możemy domniemać, że skoro od czasu ubiegłorocznych wyborów w PTT, nie zostały zarejestrowane w KRS-ie aktualne władze Polskiego Towarzystwa Tanecznego, to wybrany ponad rok temu Zarząd Główny nie ma możliwości podejmowania ważnych decyzji i prowadzenia rozmów, np. w sprawie związku sportowego, albowiem do tego typu działań konieczne jest przedstawienie aktualnych dokumentów (między innymi - odpis KRS) potwierdzających reprezentację Towarzystwa na zewnątrz.
Zarząd Główny PTT milczy nie chcąc udzielić rzeczowej odpowiedzi na ważne pytania, więc środowisko taneczne skazane jest na pozostawanie w sferze domysłów i pytań bez odpowiedzi.
Z drugiej strony zastanawiające jest, że po publikacji na Twist Service w dniu 7 lutego br. tekstu o "
CENZURZE w PTT?!"
już po dwóch dniach, 9 lutego br., Zarząd Główny PTT zredagował odpowiedź na poruszony w artykule temat (opublikowaną na stronie
taniec.pl w dniu 13 lutego b.r.), mimo że nie padło w tej sprawie zapytanie.
Prezes ZG PTT Pan Franciszek Witos wyjaśnienia w temacie "Cenzura w PTT?!" rozpoczyna następująco:
"Szanowni PaństwoW ostatnim czasie na dwóch stronach internetowych wymieniane są opinie na tematy związane z Kalendarzem PTT i Centralną Bazą Danych PTT. W demokracji oczywiście wszelkie dyskusje są wskazane, jeśli jeszcze prowadzą do konstruktywnych wniosków to są bardzo użyteczne. W omawianym przypadku, niestety treść opinii wskazuje, że dla większości wypowiadających się osób są to tematy nieznane. Jestem zdziwiony, że brak znajomości tematu nie stanowi przeszkody w wydawaniu opinii; szkoda również że czasem ignorancja jest maskowana tupetem i populizmem."Wygląda na to, że lepiej będzie, gdy ważne sprawy dotyczące środowiska tanecznego pozostaną
"dla większości ... (jako) tematy nieznane.". Tylko, czy również wówczas nasza
"ignorancja (będzie) maskowana tupetem i populizmem."?!
Post Scriptum
Wybitny socjolog Manuel Castells twierdzi, że istota współczesnej władzy nie zawiera się w zorganizowanym aparacie represji i przemocy, lecz w procesach komunikacji, które kształtują społeczną świadomość. Nowe media ułatwiają organizowanie niezależnych sieci komunikacji, a osłabiają rolę władzy centralnej ? wyjaśnia Michał Danielewicz.(Zaczerpnięte z raportu "Młodzi i media ? nowe media a uczestnictwo w kulturze", sporządzonego przez Mirosława Filiciaka, Michała Danielewicza, Mateusza Halawy, Pawła Mazurka i Agaty Nowotny na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.)