PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2016 / MAJ

WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Standard - Wrocław 2016

Mistrzostwa we Wrocławiu

Dodano: 2016-05-11 | 02:01:12


W sobotę, 14 maja, zapraszamy do Wrocławia na WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Standard. Będzie się działo ...!


Patronat medialny - Internetowy
TWIST SERVICE Portal Taneczny
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Na liście startowej WDSF Mistrzostw Europy Amatorów w tańcach standardowych znajduje się 60. par, wśród których - jak wcześniej zapowiadaliśmy - dwie reprezentują Polskę:
  • Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral,
  • Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk.

Na listach startowych znajdują się także ubiegłoroczni WiceMistrzowie Europy: Dmitry Zharkov i Olga Kulikova (Rosja) i Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite (Litwa). Niestety, dotychczasowi Mistrzowie Europy - Simone Segatori i Annette Sudol, reprezentanci Niemiec, wycofali się tydzień przed Mistrzostwami i nie będą bronić tytułu Mistrzów Europy.

W trakcie sobotnich Mistrzostw Europy odbędą się turnieje towarzyszące. Jednym z nich będzie turniej w stylu latynoamerykańskim rangi WDSF International Open, do którego zgłosiły się 44. pary. W drugim turnieju - WDSF Open w konkurencji Młodzieży poniżej 21 lat w stylu standardowym rywalizować będzie 10. par tanecznych. Zobaczymy także pary dziecięce i Juniorów Młodszych.

Rozpoczęcie turniejów towarzyszących zaplanowano na godzinę 11:00. Pierwsza runda Mistrzostw Europy rozpocznie się o godz. 13:00, zaś gala finałowa o godz. 18:00.WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów w tańcach standardowych są testem przed Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, których gospodarzem będzie Wrocław w lipcu przyszłego roku. W programie Olimpiady jest blisko 30. dyscypliny nieolimpijskich, w tym także sporty taneczne - taniec towarzyski w stylu standardowym i latynoamerykańskim oraz Rock and Roll akrobatyczny i Salsa.

Dla "odprężenia", od standardowych rytmów, publiczność zgromadzona w Hali Stulecia będzie miała okazję podziwiać w specjalnym pokazie Jacka Tarczyło i Annę Miadzielec, tancerzy R'n'Roll'a akrobatycznego, wielokrotnych Mistrzów Polski, Europy i trzykrotnych Mistrzów Świata, którzy w minioną sobotę, 7 maja, w Saint Petersburgu, wygrali turniej cyklu World Masters R'n'Roll.Mistrzostwa Europy Amatorów Standard odbywają się w Polsce po raz drugi. Przed pięcioma laty, 2011 roku, Mistrzostwa Europy odbyły się w Kaliszu. Wówczas zwycięzcami zostali Benedetto Ferruggia i Claudia Köhler, reprezentanci Niemiec. W finale zatańczyła także polska para, którą byli Marek Kosaty i Paulina Glazik.

Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2016-05-14 | 18:34

Dziś jest
24 czerwca 2024