BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2016

World Masters - Saint Petersburg 2016

World Masters w Saint Petersburgu

Dodano: 2016-05-08 | 15:34:41


Z drugiego, w bieżącym roku, turnieju cyklu World Masters polskie pary wracają z medalami. W Rock and Roll'u akrobatycznym - ze złotym, w Boogie Woogie - ze srebrnym.


scena World Masters w Saint Petersburgu
foto: Iwona Cherubińska

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Boogie Woogie i Rock and Roll akrobatyczny należą do bardzo niszowych dyscyplin tańca w Polsce, ale za to mamy w tych dyscyplinach zawodników światowej klasy. Na palcach jednej ręki można policzyć liczące się ośrodki tych dyscyplin tanecznych. W Boogie Woogie jest to Warszawa, Pionki, Chełm, w R'n'Roll'u - Zielona Góra i Kraków. 

W obu dyscyplinach, na światowej, a praktycznie europejskiej scenie, liczą się dwie polskie pary: rodzeństwo Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy w Boogie Woogie i Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec - w Rock and Roll'u akrobatycznym.


foto: materiały redakcyjne

Obie, nasze eksportowe pary, były uczestnikami turnieju cyklu World Masters, który odbył się w sobotę, 7 maja, w Saint Petersburgu. Obie spisały się na medal, jak wspomnieliśmy Grzegorz z Agnieszką na medal srebrny, Jacek i Ania - na medal złoty.

Złotych medalistów - Jacka Tarczyło i Annę Miadzielec, będziemy mogli podziwiać już za tydzień, 14 maja, we Wrocławiu, podczas WDSF Mistrzostw Europy Amatorów Standard, gdzie wystąpią w pokazie R'n'Roll'a akrobatycznego.

Póki co podziwiajmy ich w finałowym, zwycięskim, występie w Saint Petersburgu.
Wyniki: World Masters BW i R'n'Roll


Dziś jest
14 lipca 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM