PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2013 / PAŹDZIERNIK

Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral

Był turniej w Rybniku

Dodano: 2013-10-07 | 07:16:51


Miniony weekend (5-6 X 2013) do Rybnika licznie przybyli tancerze z całej Polski i za granicy, aby w tanecznej rywalizacji uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Kryształową Kulę INŻBUD CUP" i Grand Prix Polski RYBNIK OPEN 2013.


Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral
foto: Aga Zielińska

O główne trofeum rybnickiego turnieju - Kryształową Kulę INŻBUD CUP rywalizowały pary latynoamerykańskie w kategorii par dorosłych OPEN LATIN. Zwycięzcami została para z Oławy - Jiri Gatnar & Marta Sygiet, za którymi na podium stanęły pary: Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga i goście z Czech - Vaclav Masaryk & Klara Chovancikova.

Jiri Gatnar & Marta Sygiet

Jiri Gatnar & Marta Sygiet
foto: Aga Zielińska

Wśród wielu konkurencji podczas rybnickiego festiwalu odbyły się turnieje z cyklu Grand Prix Polski par Dorosłych i Juniorów Starszych. W poszczególnych kategoriach na podium stanęły pary:

w GPP Dorosłych - Standard (sobota, 5 października):
 1. Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral
 2. Wojciech Jeschke & Olga Tarasova
 3. Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz

w GPP Dorosłych - Latin (niedziela, 6 października):
 1. Andrzej Suchocki & Natalia Piecewicz
 2. Michał Danilczuk & Jowita Przystał
 3. Jiri Gatnar & Marta Sygiet.Juniorzy Starsi, oba style, zatańczyli w niedzielę, 6 października. W poszczególnych stylach na podium stanęli:

w stylu standardowym:
 1. Mateusz Szczepaniak & Izabela Borecka
 2. Łukasz Kawka & Milana Bilikiewicz
 3. Eryk Pęszyński & Wiktoria Pruszkowska

w stylu latinoamerykańskim:
 1. Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska
 2. Cezary Więch & Julia Vajo
 3. Kacper Grubin & Zofia Kraśnicka


Marek Kosaty & Paulina Glazik
foto: Aga Zielińska

Punktem specjalnym rybnickiego festiwalu był występ Mistrzów Świata w tańcach Standardowych - Marka Kosatego i Pauliny Glazik, którzy do Rybnika przybyli prosto z Londynu, z prestiżowego turnieju International Championships 2013, w którym to turnieju zwyciężyli w konkurencji Amatorów Standard.

Pochlebne recenzje zebrała Gliwicka Orkiestra Rewiowa "PROMENADA", która akompaniowała tancerzom w turniejach open i Grand Prix Polski - już od półfinałów.


Gliwicka Orkiestra Rewiowa PROMENADA
foto: Aga Zielińska

Przez parkiet w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku "przewinęło" się łącznie blisko 500. par tanecznych, co jest rekordową liczbą od 2007 roku, zaś kunszt taneczny par oceniało jury w międzynarodowym składzie.

Organizatorzy Międzynarodowego TTT "O Kryształową Kulę INŻBUD CUP i GPP Rybnik Open - Państwo Róża i Dariusz Żukowscy serdecznie dziękują wszystkim za wspólne taneczne spotkanie i już dziś zapraszają do Rybnika za rok.Dziś jest
25 lipca 2024