PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2013 / LUTY

Dawid Podgajny & Oliwia Popek

Komu mistrzostwo ...?

Dodano: 2013-02-22 | 17:00:00


Mistrzostwa Polski PTT i FTS rozgrywają nie tylko pary dorosłe. W Opolu pierwszego dnia Mistrzostw, emocjonować będziemy się także rywalizacją o tytuły mistrzów Juniorów Starszych w stylu Standard, którzy następnego dnia zmierzą się w stylu Latin.


Dawid Podgajny & Oliwia Popek
foto: Prof. dr Helmut Roland


W konkurencji Juniorów Starszych w stylu Standard wystartuje 40. par, zaś w niedzielę, w stylu Latin - 41.
W tej konkurencji mistrzem - z racji wieku - można być teoretycznie dwukrotnie. W minionych dwóch latach (2011 - 2012) sztuka ta udała się Mateuszowi Brzozowskiemu & Justynie Możdżonek, która to para aktualnie startuje w kategorii Młodzieży. Mateusz i Justyna jako Mistrzowie Polski PTT i FTS Juniorów Starszych godnie reprezentowali Polskę na światowych parkietach plasując się wśród najlepszych, a w grupie Młodzieży Standard wytańczyli w bieżącym roku, w Zielonej Górze, tytuł Wicemistrzów Polski PTT i FTS.


Czy w stylu latynoamerykańskim par Młodzieżowych Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek zostaną ocenieni przez sędziów na podobnie wysokim miejscu - dowiemy się już w niedzielę. Chętnych do zdobycia tytułu Mistrzów Polski, w tej grupie, jest 50. par tanecznych, wśród nich ubiegłoroczni Mistrzowie - obrońcy tytułu - Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska.Wracając do Juniorów Starszych - wśród startujących w Mistrzostwach, mamy kolejne, młode i światowej klasy pary taneczne, szczególnie w stylu Latin, z których duże szanse na zwycięstwo mają aktualni Wicemistrzowie Świata Juniorów 2 Latin - Michał Kieszek & Teresa Kusy, a także finaliści tych Mistrzostw - Dawid Podgajny i Oliwia Popek.


Jak zawsze przed większymi wydarzeniami tanecznymi, i nie tylko, kibice, trenerzy, działacze - dopingują, typują zwycięzców, przewidują różne "konfiguracje" finałów. Także i my nie ustrzegliśmy się przed Mistrzostwami Opolu przed "wypunktowaniem" dotychczas najlepszych par. Zdajemy sobie sprawę, że jak wspomnieliśmy, zwyciężyć chce każda z kilkudziesięciu startujących par. Każda z nich przez miniony rok pilnie trenowała, uczestniczyła w "kwalifikacyjnych" turniejach, każda chce być zauważona, doceniona, spełniona ... dlatego też wszystkim uczestnikom Mistrzostw Polski PTT i FTS w Opolu życzymy:
  • tancerzom - doskonałych warunków prezentacji swoich umiejętności tanecznych i tradycyjnego połamania obcasów,
  • kibicom - żywego, spontanicznego dopingowania i motywowania do piękniejszego tańca swoich ulubieńców,
  • sędziom - sprawiedliwych werdyktów,
  • nowym Mistrzom Polski PTT i FTS - godnego reprezentowania Polski na światowych parkietach, a szczególnie, w turniejach o mistrzostwo świata, Europy.

Pozdrawiamy już z Opola ...

Komentarze: 6 Ostatnio dodany: 2013-02-26 | 15:13

Dziś jest
23 lutego 2024