POLONIA TANECZNA / 2014 / WYDARZENIA 2014

Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum

Wiedeń - Mistrzostwa Świata

Dodano: 2014-11-17 | 09:03:42


Minęły, mamy nadzieję, że nie bezpowrotnie, czasy kiedy reprezentujące Polskę pary tańczyły w finale i półfinale WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Standard.


Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum
foto: Paulo Figueiredo

Ostatnie "finałowe" dla Polaków WDSF Mistrzostwa Świata w stylu standardowym odbyły się w Moskwie, jesienią 2011 roku. Wówczas w finale zatańczyli Marek Kosaty i Paulina Glazik - aktualnie Mistrzowie Świata federacji WDC, zaś w półfinale - Andrzej Sadecki i Karina Nawrot - obecnie także czołowa para WDC.

Po toksycznym (Czy Prezydium PTT doprowadzi do agonii w polskim tańu???) wyeliminowaniu czołówki polskich par standardowych z rywalizacji na turniejach WDSF-u - mimo wysokiego poziomu reprezentowanego przez polskie pary - Polska przestała się liczyć na światowych parkietach turniejów mistrzowskich federacji WDSF.

W kolejnych latach, po pamiętnym turnieju w Moskwie, w 2011 roku, szczytem możliwości polskich par pozostały rundy ćwierćfinałowe. Nie inaczej było podczas tegorocznych WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Standard, w sobotę, 15 listopada 2014 roku, w Wiedniu, w których Polskę reprezentowali:
  • Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral i
  • Dariusz Myćka & Madara Freiberga.

Polacy na Mistrzostwach Świata

polska reprezentacja podczas prezentacji
foto: MARABO

Polonijny akcent Mistrzostw Świata w Wiedniu.

Na "osłodę" tegorocznych WDSF Mistrzostw Świata pozostał nam - Polakom - sukces reprezentantów Kanady - Patricka Rucinskiego i Elli Nusenbaum, którzy przebojem "weszli" do półfinału mistrzostw, plasując się na 9-tym miejscu.
W ubiegłym, 2013 roku, Patrick i Ella zajęli w mistrzostwach świata w Kijowie dalekie 38. miejsce.
Znakomity "skok do przodu". Gratulujemy!!!Na mistrzowskim podium stanęli reprezentanci:

  • Niemiec - Simone Segatori i Annette Sudol - Mistrzowie Świata,
  • Rosji - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - I WiceMistrzowie Świata,
  • Litwy - Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - II WiceMistrzowie Świata.

Polska sztuka krawiecka


Adam Suszczewski i Elżbieta Król - Radek Żygadło - Jarosław i Hanna Mielcarek

foto: MARABO
 
Mimo różnych przeciwności polskie pary próbują zdobywać parkiety świata, ale nie tylko oni ... mamy znakomitych krawców i pracownie krawieckie, które - tak jak marka  MARABO - są obecne ze swoimi sukniami i akcesoriami dla tancerzy na wielkich wydarzeniach tanecznych świata.

W Wiedniu, na Austrian Open 2014, MARABO także było obecne ze swoim stoiskiem, które odwiedzili polscy tancerze Seniorzy - uczestnicy turniejów seniorskich Aiustrian Open 2014. Na foto wyżej od lewej: Adam Suszczewski i Elżbieta Król (Szkoła Tańca Krzysztofa Cieślaka) i Jarosław i Hanna Mielcarek (Focus Olsztyn) w towarzystwie Pana Radosława Żygadło (Marabo).


WYNIKI - WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Standard