POLONIA TANECZNA / 2014 / WYDARZENIA 2014

Marek Kosaty & Paulina Glazik

International Championships 2014

Dodano: 2014-10-11 | 14:01:21


Kończący się tydzień, to czas, gdy w Anglii, najpierw w Brentwood, następnie w Londynie, w Royal Albert Hall, odbywał się doroczny INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS 2014 - festiwal tańca, w którym zwyciężali Polacy.


Marek Kosaty & Paulina Glazik
foto: Rob Ronda

Polską konkurencją IC 2014, bez wątpienia, był turniej Amatorów Standard. Czwórka polskich par powtórzyła finał sprzed dwóch lat, z tym że, w tym roku zwycięstwo - po raz drugi z rzędu - przypadło Markowi Kosatemu i Paulinie Glazik. W finale niezmiennie od lat tańczą także Chińczycy - Chog He i Jing Shan.

Tegoroczni finaliści:

 1. Marek Kosaty & Paulina Glazik - Polska
 2. Dusan Dragovic & Greta Laurinaityte - Anglia
 3. Chong He & Jing Shan - Chiny
 4. Sergiu Rusu & Dorota Makar - Polska
 5. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Polska
 6. Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak - Polska

IC 2014 - Amatorzy Standard

Finaliści Amatorów Standard

Poza finałem - na 7. miejscu - znalazła się polsko-rosyjska para, tańcząca w barwach Polski - Jacek Jeschke & Valeriya Agikyan. W półfinale zatańczyła także Polka - Izabela Skierska, tworząca angielsko-polski duet, z Anglikiem - Kyle Taylor. Reprezentują Anglię. Zajęli 9. miejsce.

W Royal Albert Hall miały okazję zatańczyć dwie kolejne polskie pary - Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka oraz Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz. Zajęli miejsca w ćwierćfinale, odpowiednio: 20. i 21.

Wśród blisko 140. startujących par w konkurencji Amatorów Standard, swoich sił próbowały inne polskie pary, które póki co zajęły miejsca w - przeprowadzonych w Brentwood - pierwszych rundach eliminacyjnych.

 • 35. Michał Le & Sandra Jabłońska
 • 48. Paweł Kostrzewa & Martyna Lewandowska
 • 60. Kamil Kędra & Aleksandra Froń
 • 76. Yaroslav Semenenko & Ewa Sitarz
 • 79. Wojciech Ples & Julia Częczek
 • 82. Michał Kolano & Hanna Kolano
 • 90. Tomasz Weżykowski & Agata Szweda
 • 104. Jacek Stefański & Joanna Korab

WYNIKI - Amatorzy Standard


Michał Malitowski & Joanna Leunis

Michał Malitowski & Joanna Leunis
foto: Rob Ronda

Drugą konkurencją "angielskich turniejów", obok której obojętnie nie możemy przejść jest Professional Latin, w której w czwartek, - po raz 9. - zwyciężyli Michał Malitowski i Joanna Leunis. Niestety, to zwycięstwo przypadnie na "konto" Anglii, którą polsko-belgijski duet reprezentuje.

Anton Sboev & Patrycja Raniś

Anton Sboev & Patrycja Raniś
foto: Rob Ronda

Także na "konto" Anglii tańczyli - Anton Sboev & Patrycja Raniś, rosyjsko-polska para, która zajęła 18. miejsce w ćwierćfinale.

Do trzeciej rundy "dotarli" Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa - niedawni II Wicemistrzowie świata w Shawdance Latin, ale pechowo, gdyż Marek w Brentwood nabawił się kontuzji, co uniemożliwiło im kontynuowanie turnieju i wycofali się, nie podjmując rywalizacji w trzeciej rundzie odbywającej się już w Londynie, w Royal Albert Hall.
Życzymy Markowi szybkiego odzyskania sprawności i zdrowia :)

Wśród startujących nie zabrakło, nie odpuszczających sobie wielkich, światowych, turniejów, wrocławskich tancerzy i trenerów - Radosława Hojsana i Małgorzaty Jabłońskiej.Na uwagę, z polskiego punktu widzenia, zasługuje konkurencja poniżej 21 lat Standard. W tym turnieju, zakończonym w środę, 8 października, w Brentwood, zatańczyło kilka polskich par. Najlepszą z "naszych" okazali się Yaroslav Semenenko & Ewa Sitarz, którzy awansowali do finału, zajmując 4. miejsce.

W 14-parowym półfinale, 14. miejsce - ex aequo - zajęli Marcin Kleist & Julia Bień wraz z naszymi rodakami za Oceanu - Patrykiem Płoszaj & Anną Kaczmarski, reprezentującymi USA.

Natomiast, dwie kolejne polskie pary - Mateusz Lipecki & Oliwia Kwit i Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak, zajęli miejsca w 16. i 18. w ćwierćfinale.


International Championships 2014 - WYNIKI WSZYSTKIE