KLUB KIBICA / 2014 / WRZESIEŃ

Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa

WDC MŚ Showdance Latin

Dodano: 2014-09-26 | 20:24:58


Polacy Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa wśród najlepszych duetów świata w latynoamerykańskim show dance.


Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa
foto: Uzhani Nikolay

Golden Gate of Siberia Open Dance Festival, w trakcie którego odbyły się także WDC Mistrzostwa Świata w Show Dance Latin, odbyły się w przedostatni weekend września w Tyumen, w zachodniej Syberii, skąd pochodzi jedna z najlepszych formacji latynoamerykańskich świata - Vera Tyumen.

W mistrzostwach świata uczestniczyło łącznie 21. par, wśród których Polskę godnie reprezentowali - Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa, którzy zakończyli Mistrzostwa na 3. miejscu, z tytułem II Wicemistrzów Świata w Show Dance Latin.

Tytuł Mistrzów Świata przypadł gospodarzom, Rosjanom - Arsenowi AGAMALYAN & Oksanie VASILIEVA, zaś I Wicemistrzami Świata zostali reprezentanci Anglii - Neil JONES & Ekaterina JONES (Sokolova).

Wyniki WDC Mistrzostwa Świata Show Dance Latin - Tyumen:


WDC Latin American Showdance - Tyumen 2014

Finaliści MŚ w Tyumen

Ponieważ w świecie tańca nie ma jedności, więc w Chinach, w Chengdu, odbyły się dzień później, 21 września, także Mistrzostwa Świata w Show Dance Latin, jednak w ramach federacji WDSF Professional Division.

Tu polskich reprezentantów nie było. Na starcie stanęło 16. duetów, z których aż 9. rywalizowało w finale. Zwyciężyli reprezentanci Francji - Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova.

Wyniki:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2014-09-29 | 08:09

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA