Dutch Open 2018

Dodano: 2018-11-18 | 12:50:20

Jak co roku, w listopadzie, tak i w bieżącym, w de Bonte Wever w Assen, w Holandii, odbył się Dutch Open 2018, w którym to festiwalu licznie wzięły udział polskie pary taneczne.

Przemysław Modrzyński i Magdalena Zybura

Festiwal w Assen odbył się w kilkudziesięciu konkurencjach, w każdej kategorii wiekowej, zarówno par amatorów jak i zawodowców. Prezentujemy polskie pary - finalistów w swoich konkurencjach.

• Zawodowcy Rising Stars Latin (29. par)
    • Przemysław Modrzyński i Magdalena Zybura - 2. miejsce.
  • Amatorzy Standard (50. par)
    • Kyle Taylor i Izabela Skierska - Anglia - 1. miejsce
    • Michał Le i Sandra Jabłońska - 3. miejsce
  • Amatorzy Rising Stars Latin (143. pary)
    • Denis Kazakov i Julia Kowalczyk - 2. miejsce
  • Młodzież poniżej 19 Standard (42. pary)
    • Borys Zawierucha i Martyna Mach - 5. miejsce
  • Juniorzy poniżej 16 lat Standard (19. par)
    • Krzysztof Teresiński i Iwona Teresińska - 6. miejsce

W programie festiwalu w Assen były także WDC Mistrzostwa Europy Standard, w których Polskę reprezentowali Sergiu Rusu i Dorota Makar-Rusu, którzy zajęli 4. miejsce. Na kolejnym - 5. miejscu zatańczyli Wiktor Kiszka i Julia Granath, polsko-angielski duet, reprezentujący Anglię, która to para zwyciężyła w turnieju Professional WDC Super World Series Ballroom. Szóste miejsce w w turnieju Super World Series Ballroom zajęli - tańczący dla Litwy - szczecinianie Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.

Polskimi sędziami w Assen byli: Krzysztof Kulig, Andrej Mosejcuk.

Assen, 8 - 11 listopada 2018