Tomasz i Róża Kucharczykowie

Sukcesy Seniorów i polskich emigrantów tanecznych

Dodano: 2017-10-28 | 11:06:02

Co tydzień dzieje się bardzo wiele na europejskiej i światowej scenie tańca towarzyskiego, tak wiele, że nie nadążamy ... tym razem odnotowujemy sukcesy, sprzed tygodnia, polskich Seniorów oraz polskiej emigracji tanecznej.

Przed tygodniem, w Salsomaggiore Terme, w północnych Włoszech, w miejscowości leżącej mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Bolonią a Mediolanem, odbył się festiwal tańca, w programie którego były WDSF Mistrzostwa Świata Senior II w 10 tańcach. Polskę z powodzeniem reprezentowali Tomasz i Róża Kucharczykowie, którzy po raz drugi stanęli na mistrzowskim podium. W Salsomaggiore Terme wytańczyli dla Polski srebrny medal. Współautorami tego sukcesu są także główni trenerzy mistrzów - Małgorzata Grządka i Mariusz Grzejszczak.

Drugą polską parą, startującą po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata, byli Państwo Mariusz i Monika Budyś. Zajęli 14. miejsce.

Mistrzowskie trofeum Tomasza i Róży Kucharczyków

Valeriu Ursache i Anna Sheedy

Poza sukcesem Seniorów - Tomasza i Róży Kucharczyków, w Salsomaggiore, mieliśmy także inne polskie i polonijne akcenty. W turnieju WDSF International Open Standard(43. pary), reprezentanci Polski - Eros Sciamanna i Anna Jaglińska awansowali do finału, w którym zajęli 4. miejsce, zaś w półfinale miejsce 10.-11. zajęli Valeriu Ursache i Anna Sheedy, reprezentanci USA, a Jo?o Relha i Alicja Ciesielska, w barwach Portugalii, zajęli 12. miejsce.

W panelu sędziowskim polskim przedstawicielem była Monika Zamorska.

Miejsca półfinałowe w International Open nie były jedynymi sukcesami naszych "emigrantów tanecznych". Obie pary zwyciężyły w konkurencjach:
  • WDSF Rising Stars Standard - Valeriu Ursache i Anna Sheedy,
  • WDSF Open Młodzieży poniżej 21 lat Standard - Jo?o Relha i Alicja Ciesielska.

Wyniki:

Fidenza (Salsomaggiore), Włochy, 21 października 2017

Bieżący weekend (27-29 października 2017) także jest pełen tanecznych wydarzeń. W Moskwie przez cały tydzień trwał Russian Open Championships, który kończy się rankingowym turniejem WDSF Grand Slam oraz WDSF Mistrzostwami Świata Młodzieży w 10 tańcach. Także w Moskwie odbywają się dziś (28 października) WDC Otwarte Mistrzostwa Świata Zawodowców Standard, w których Polskę reprezentują Sergiu Rusu i Dorota Makar.