TANIEC TOWARZYSKI

Valeriu Ursache i Anna Sheedy

WDSF zdobywa Amerykę

Dodano: 2017-10-24 | 20:09:39


American Dance Sport Festival w Miami jest jednym z bardzo niewielu turniejów w USA rozgrywanym wg reguł WDSF. Tegoroczna edycja tego Festiwalu miała także polskie akcenty.


Valeriu Ursache i Anna Sheedy
foto: Facebook

WDSF obecny jest - poza Starym Kontynentem - w Azji, Ameryce Południowej i nawet w Afryce (Bostwana), jednak Ameryka Północna, a konkretnie USA, mimo ogromnego potencjału, jak dotąd jest poza znaczącymi wpływami WDSF (Worl Dance Sport Federtation). Scena tańca towarzyskiego w USA rządzi się swoimi prawami. Króluje tam PRO-AM, American Smooth i wiele innych, nie znanych nam w Europie form tanecznych, zaś turnieje tańca towarzyskiego odbywają się głównie wg zasad federacji WDC (World Dance Counsil).

Nie znaczy to, że nie odbywają się w Stanach turnieje wg reguł WDSF. Jednym z ostatnich był American Dance Sport Festival w Miami, zorganizowany przez Ronen Zinshteina. Zgodnie z amerykańską tradycją Festiwal odbył się w kompleksie hotelowym - pięciogwiazdkowym JW Marriott Miami. Główną konkurencją festiwalu był turniej WDSF World Open Standard, w którym zatańczyło 57. par tanecznych z całego świata. Z Polski do Miami pojechali Dariusz Myćka i Madara Freiberga, którzy wytańczyli 8. półfinałowe miejsce.

Podium należało do par z Rosji, Chin i Rumunii:
  1. Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna - Rosja
  2. Qiu Yuming i Wei Liying - Chiny
  3. Cojoc Rares i Matei Andreea - Rumunia.
W panelu sędziowskim był także przedstawiciel Polski - Marek Chojnacki.

ADSF Miami 2017 - Rising Stars St

WDSF Rising Stars Standard
foto: Alex Rowan

Kolejnym polskim akcentem ADSF w Miami był udział w tym Festiwalu mołdawsko-polskiego duetu tanecznego - Valeriu Ursache i Anny Sheedy - mistrzów USA w stylu standardowym, o których wspominaliśmy na Twist Service - Do Ameryki po mistrzostwo.

Valeriu i Anna zatańczyli w dwóch konkurencjach: WDSF World Open Standard, w której zajęli 13. miejsce w ćwierćfinale oraz WDSF Rising Stars Standard, w której zwyciężyli.


Podczas Festiwalu Tańca w Miami odbyły się także WDSF Mistrzostwa Świata Senior III, w których zatańczyły 72. pary i WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Latin, z udziałem 40. par. W tych turniejach nie było reprezentantów Polski, a tytuły mistrzowskie przypadły parom:

Senior III Standard:
  1. Michael Lindner i Beate Lindner - Niemcy
  2. Jari Redsven i Anne Redsven - Finlandia
  3. Jouko Leppala i Helja Leppala - Finlandia

Senior I Latin:
  1. Valentino Esposito i Laura Zaccagnino - Włochy
  2. Carlos Cirera i Eva Nieto - Hiszpania
  3. Andreas Hoffmann i Isabel Krueger - Niemcy

Miami, 14-15 października 2017

Wyniki: