TANIEC TOWARZYSKI

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

Mistrzostwa Polski 10 tańców - Kwidzyn 2022

Dodano: 2022-03-31 | 21:48:28


Za nami pierwsze Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Kwidzynie - w 10 tańcach.


Armand Fazullin i Klaudia Iwańska
foto: HbyM-photo


Wiosna, to pora roku, w której odbywają się turnieje o tytuły Mistrzów Polski par zrzeszonych w Federacji Tańca Sportowego. Na pierwszy ogień poszła konkurencja 10 tańców. Mistrzostwa Polski odbyły się w Kwidzynie, 19 i 20 marca 2022 r., a organizatorem był Klub Tańca Towarzyskiego PROGRESS.

Mistrzostwa Polski w Kwidzynie, to pierwsze od blisko 20 lat, mistrzostwa bez dookreślenia - "Mistrzostwa Polski FTS", a to za sprawą rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym nowego związku - Polskiego Związku Sportu Tanecznego. Zwycięzcom Mistrzostw Polski w Kwidzynie i w kolejnych mistrzostwach w Ciechocinku (w stylu Standard) i Koninie (w stylu Latin), przysługuje od 2022 roku tytuł Mistrzów Polski. Niestety, nadal świat polskiego tańca towarzyskiego jest podzielony i obok Federacji Tańca Sportowego wspieranej przez nowy Polski Związek Sportu Tanecznego istnieje i działa Polskie Towarzystwo Taneczne z siedzibą w Krakowie, w którym również są i będą Mistrzowie Polski, ale z "dodatkiem" - Mistrzowie Polski PTT.

Wracając do Mistrzostw Polski w Kwidzynie w kategorii par Dorosłych - po raz kolejny - tytuł Mistrzów Polski wytańczyli Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, tytuły Wicemistrzów Polski przypadły: Maciejowi Kloskowskiemu i Nikoli Ziętowskiej oraz Dawidowi Kurzawa i Kamili Anuszkiewicz.W konkurencji Młodzieży tytuł Mistrzów Polski przypał Mateuszowi Stawowy i Sarze Silva, zaś tytuły WiceMistrzów Polski: Radosławowi Tygielskiemu i Julii Kruger oraz Kamilowi Tarach i Michalinie Buczyńskiej.


foto: HbyM-photo

Mistrzowie Polski w 10 tańcach w pozostałych konkurencjach.

Senior I:
 1. Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk
 2. Marcin Ciołek i Ewelina Kubik
 3. Maciej Okoń i Agata Zielińska-Okoń

Senior II:
 1. Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk
 2. Mariusz Budyś i Monika Budyś
 3. Jarosław Szar i Katarzyna Szar

Senior III:
 1. Piotr Białkowski i Alina Melnicka-Zygmunt
 2. Marek Guzikowski i Joanna Guzikowska
 3. Wiesław Jankowski i Maria Jankowska

Senior IV:
 1. Mieczysław Cichy i Ewa Cichy

Młodzież Starsza:
 1. Tomasz Ruszkowski i Maria Latos
 2. Paweł Haftka i Oliwia Grzęska
 3. Filip Szczuryk i Kornelia Szałek

Juniorzy I + II:
 1. Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda
 2. Jan Wasilewski i Wiktoria Wojnarowska
 3. Jan Mazurczyk i Malwina Wasielewicz


Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Mateusz Stawowy i Sara Silva - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA