O co Wam chodzi , bylo od poczatku jasne jakie beda konsekwencje startu na mp organizowanych przez Nowogorskiego. Nie rozumiem skad taki lament i epitety. I tal nie jestescie w FTS to po co płaczecie
Oto macie cała prawdę o zorganizowanej grupie przestępczej zwanej FTS samozwańczy związek antysportowy.???
8914
~do niżej
Dodano: 2015-03-31 | 19:21
jaką stronę mamy polubić aby przyłączyć się do protestu ?
8913
~znalezione b a fb
Dodano: 2015-03-31 | 18:54
Ministerstwo anty Sportu
22 marca o 20:39 ?
Protest
Polskie Związki Sportowe w dyscyplinach nieolimpijskich chcą wyrazić sprzeciw przeciwko polityce Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczącej koncepcji rozwoju sportu w Polsce, której wykładnią jest ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857) oraz przygotowana jej nowelizacja.
Obecnie obowiązujący akt prawny i przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jego nowelizacja jest w naszej opinii: niekonstytucyjna, hamuje rozwój sportu w Polsce, dyskryminuje i wyklucza bardzo dużą grupę społeczeństwa aktywnie uprawiającego sport w dyscyplinach nieolimpijskich, narusza zasadę pewności prawa, niedziałania prawa wstecz oraz ochrony praw słusznie nabytych.
Koncepcja MSiT w żaden sposób nie uwzględnia faktycznego zainteresowania przez społeczeństwo uprawianiem sportu w Polsce, jego ważnej roli społecznej czy osiągnięć sportowych i organizacyjnych oraz tradycji. Nie ma także żadnego uzasadnienia społecznego, finansowego czy organizacyjnego. Jej formuła jest przestarzała, wchodzi w kompetencje innych ustaw i polskich związków sportowych. Nie koreluje z najnowszymi trendami w tym zakresie zmierzającymi do realnego rozwoju i upowszechniania sportu, nie wpływa na zmianę stylu życia społeczeństwa, co w konsekwencji nie prowadzi do poprawy jego stanu zdrowia.
Będziemy starali się wykazać, że Ministerstwo Sportu i Turystyki chcąc przeforsować swoją koncepcje wielokrotnie wybiórczo przedstawia fakty, zestawienia, statystki czy rozwiązania obowiązujące w innych państwach.
Twórcy ustawy o sporcie, zasłaniając się jej zgodnością z koncepcją europejskiego modelu sportu, stworzyli akt, który jest całkowicie odmienny od faktycznych założeń tej koncepcji co postaramy się udowodnić na naszej stronie.
Uzasadnienie do ustawy jest najbardziej niekompetentnym i nieprofesjonalnym, nie mającym żadnego odniesienia do realiów oraz skutków dokumentem.
Jeżeli macie podobną opinię i zgadzacie się z naszymi poglądami, prosimy
o przyłączenie się do protestu poprzez polubienie strony.
MSiT nie ma spójnej wizji rozwoju sportu w Polsce, a zaproponowane przez nich działania destabilizują istniejące, dobrze działające związki w dyscyplinach nieolimpijskich.
Poniżej lista związków:
1. Polski Związek Akrobatyki
2. Polski Zwiazek Ju-jitsu
3. Polski Związek Karate Fudokan
4. Polski Związek Karate Tradycyjnego
5. Polski Związek Kendo
6. Polski Związek Kickboxingu
7. Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego,
8. Polski Związek Mhaythai
9. Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów
10. Polski Związek Snowboardu
11. Polski Związek Skibobowy
12. Polski Związek Taekwon-Do
13. Polski związek Tańca Sportowego
14. Polski Związek Warcabowy
15. Polski Związek Wędkarski
Żal kolegów i koleżanki z FTS zostaliście potraktowani jak ******
8911
~-
Dodano: 2015-03-31 | 17:50
To jest cała prawda o metodach FTS i WDSF.
8910
~ze strony FTS ....
Dodano: 2015-03-31 | 17:41
Udział w Unregistered events [ wtorek, 31.03.2015 ]
Zarząd FTS informuje, że w dn. 30.03.2015 r. podjął uchwałę dotyczącą udziału par w Unregistered events.
Poniżej zamieszczamy treść uchwały.
Uchwała Zarządu FTS nr 43/2015 z dn. 30.03.2015
Zarząd FTS postanawia, że pary, które wystartowały na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych (Sobótka, 7-8.03.2015), Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich (Lublin,21-22.03.2015), Mistrzostwach Polski w 10 Tańcach (Tarnowo Podgórne, 28.03.2015) współorganizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego i będących w związku z tym faktem UNREGISTERED EVENTS nie mają możliwości startu przez 3 miesiące w turniejach FTS.
Uchwała wchodzi w życie z dniem publikacji.
Głosowanie: za- 10 przeciw-0 wstrzymał się-0
8909
~Do : niezła obsada
Dodano: 2015-03-31 | 17:10
Spróbujmy zgadnąć jakie pary zatańczą we Wrocławiu ? ;)
8908
~uprawnienia do sędziowania
Dodano: 2015-03-31 | 15:49
Chcę wiedzieć, kto sędziuje tancerzy i nie ma tu żadnej kompromitacji. Za moje pieniądze - chcę to wiedzieć. Czy może sędziować każdy, kto sobie zaaplikował na sędziego, czy jednak ten co sam tańczył i zna temat "od podszewki". Moim zdaniem sędzią nie powinien być ktoś, kto oprócz chęci, nie ma nic wspólnego z tańcem towarzyskim, gruntowną znajomością tego tematu, figur tanecznych, muzykalnością, itp. Znajduję tu odpowiedzi trochę wymijające, typu: że każdy jednak dba o poziom sędziowski i że powinni mieć klasy S. Pytanie: czy muszą mieć klasy S? czy muszą mieć osobiste doświadczenie w tańcu towarzyskim? czy jest możliwe, żeby osoba, która nigdy nie tańczyła, bez osiągnięć mogła mieć uprawnienia sędziowskie?
8907
~ME Hiszpania -Cambrlis WDSF
Dodano: 2015-03-31 | 14:40
Nie macie o czym pisać !!!!piszecie w kółko to samo:-(((
A może tak więcej optymizmu Polacy !!!! a nie tu tylko zawiści i zazdrość ....... jedni na drugich i tak w kółko ..........każdy niech sobie tańczy tam gdzie chce ?
Przed nami ME youth i turniej WDSF gdzie znalazłem kilka polskich par ,pokibicujmy polskim tancerzom
8906
~
Dodano: 2015-03-31 | 14:21
Zajmuję się tańcem prawie 40 lat, kiedyś tak było, że sędziowie z klasą C byli dopuszczeni do pracy w komisji sędziowskiej na turniejach tańca, ale tylko dlatego, że nie było kandydatów z klasą S. Dlatego w PTT były 3 kategorie sędziowskie i dalej są (z innych powodów). Natomiast teraz jest inaczej. Zarówno w PTT jak i FTS od pewnych zasad, min. klasy taneczne się nie odchodzi. Myślę, że każda organizacja w swoich szeregach chce mieć, dobre pary, dobrych trenerów i dobrych sędziow. Szanujmy to i sznaujmy siebie nawzajem!
8905
~Haston
Dodano: 2015-03-31 | 14:08
niezła obsada ;P
8. Skład Komisji Sędziowskiej i Skrutacyjnej, w tym:
A. BEATA FELZENOWSKA - Sędzia Główny punktujący
B. KAZIMIERZ KURZAK
C. MARCIN ŚCIEGLIŃSKI
D. MAREK ROKITA
E. TOMASZ DOROSZ
F. MAGDALENA ZIĘTOWSKA
G. MACIEJ FELZENOWSKI
H. DOMINIKA LEMAŃCZYK
I. ALICJA MAJEWSKA
J. IRENEUSZ MLECZKO
K. TOMASZ KONURY
8904
~ad do pytającego
Dodano: 2015-03-31 | 12:55
skoro, jak piszesz, takie są zasady przyznawania licencji sędziego, to dlaczego w obu organizacjach są sędziowie z C klasą? i tacy, którzy nigdy nie tańczyli?
8903
~do pytającego
Dodano: 2015-03-31 | 11:09
Żeby ubiegać się o uprawnienia sędziowskie w FTS, trzeba spełnić kilka warunków. Udokumentować swoją karierę taneczną, trenerską, oraz przedstawić dokument stwierdzający posiadanie klasy tanecznej S. Wtedy podchodzisz do egzaminu. Komisja egzaminacyjna nie bierze pod uwagę czy byłeś tancerzem standardowym, czy preferowałeś styl latynoamerykański. Odpytuje z dwóch stylów. Osobiście nie znam przypadkowych sędziów, zarówno w FTS czy PTT. Zanim zadamy pytanie, zastanówmy się czy ono nas nie skompromituje. Dotyczy to spraw sędziów, trenerów i par.