TANIEC TOWARZYSKI

Royal Albert Hall Londyn

International Championships 2017

Dodano: 2017-10-13 | 06:41:13


W nocy z czwartku na piątek w Royal Albert Hall w Londynie dobiegł końca 65. International Championships - jeden z kilku najbardziej prestiżowych turniejów tańca na świecie.


Spośród 17. konkurencji jakie rozegrano na International Championships polskie pary osiągnęły najlepsze wyniki w kilku, głównie, standardowych konkurencjach. W stylu Latin - niestety - nadal nie mamy par nawiązujących "kontakt" z najlepszymi.

Najlepszy wynik dla Polski, w stylu Latin, wytańczyli Amatorzy - Igor Wilczyński i Irina Grishina, którzy zajęli 18. miejsce, w 30-parowym ćwierćfinale. Startowało 209. par z całego świata.

Natomiast trzy polskie pary młodzieżowe poniżej 21. lat zakończyły rywalizację - ze 122. parami - w drugiej rundzie turnieju - 1/8 finału, top 60.:
 • 35. - Bartosz Lorek i Natalia Karpińska
 • 35. - Piotr Świątkowski i Anastasiya Chernenkaya
 • 49. - Kacper Rutka i Sara Litorowicz

Sergiu Rusu i Dorota Rusu

Sergiu Rusu i Dorota Makar
foto: Rob Ronda

Najlepszy wynik dla Polski, w stylu standardowym, wytańczyli Zawodowcy Sergiu Rusu i Dorota Rusu, którzy zajęli 7. miejsce w półfinale. W 15-parowym półfinale zatańczyła kolejna polska para - Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak (12. miejsce).

Ciekawostką tej konkurencji był udział w niej reprezentantów Niemiec - Simone Segatori i Annette Sudol, którzy po ostatnich WDSF Mistrzostwach Świata Amatorów Standard w Chengdu 2017 przeszli na zawodowstwo i według składanych wówczas deklaracji mieli uczestniczyć w turniejowej rywalizacji w strukturach WDSF.

Jeszcze jednym polskim akcentem konkurencji zawodowców było 20. - ćwierćfinałowe - miejsce Wiktora Kiszki i Simony Fancello, którzy reprezentowali Włochy.

Simone Segatori i Annette Sudol

Simone Segatori i Annette Sudol
foto: Instagram

W konkurencji Amatorów najlepsze - 16. miejsce, dla Polski wytańczyli Michał Le i Sandra Jabłońska, za którymi w ćwierćfinale na kolejnych miejscach uplasowały się pary:
 • 20. - Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz,
 • 25. - Aleksandr Ovchinnikov i Ewa Dudek,
 • 28. - Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka,
 • 30. - Krzysztof Myka & Agnieszka Ośródka.
Potwierdzili swoją wysoką formę Anglik - Kyle Taylor i Polka - Izabela Skierska, w barwach Anglii, którzy zajęli 3. miejsce na podium. O znakomitym wyniku mogą także mówić nasi rodacy z USA Oskar Wojciechowski i Karolina Holody, którzy zajęli 10. miejsce w półfinale. Na wyróżnienie zasługują także nasi emigranci taneczni - Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska, którzy w barwach Włoch zajęli 19. miejsce w ćwierćfinale.

Licznie reprezentowana była w Bounemouth polska młodzież, poniżej 21 lat. W rywalizacji z 80. parami, z najlepszym, polskim 11. miejscem, wrócili do kraju Kamil Kucharczyk i Polina Semenova. W ćwierćfinale Polskę reprezentowała także tylko jedna para - Michał Pernak i Oliwia Matuszewska (16. miejsce). Pozostałe polskie pary sklasyfikowane zostały na miejscach:
 • 36. - Dominik Frach i Julia Wójcicka,
 • 39. - Kacper Rutka i Sara Litorowicz,
 • 41. - Piotr Światkowski i Anastasiya Chernenkaya,
 • 55. - Oskar Gembara i Liwia Jabłońska.

Kończymy tę relację konkurencją Juniorów, w której rywalizowało 87. par. Najlepszy wynik w tej konkurencji wytańczyli Wiktor Purczyński i Alicja Staśkiewicz (16. miejsce). Dwie pozostałe polskie pary Mateusz Kowalczyk i Zofia Stefaniak oraz Daniel Myślicki i Natalia Koss zajęły miejsca - odpowiednio: 21. i 27.


Wyniki - DanceSportInfo.NET

Dziś jest
25 września 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI