MIĘDZY NAMI TANCERZAMI / WYBIERZ: / WYDARZENIA ROKU 2015

Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska w Australii

Polacy na Antypodach

Dodano: 2015-12-17 | 07:34:17


W drugi weekend grudnia, nie zabrakło polskich par także na Antypodach, w Australii, które zatańczyły w turnieju Australian Dancesport Championship w Melbourne.


foto: materiały redakcyjne

W Australian Dancesport Championship w Melbourne, w turnieju WDSF International Open Standard, na zaproszenie Pani Natalie Lonsdale, miały przyjemność zatańczyć dwie polskie pary: Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral (Mistrzowie Polski FTS) - zwycięzcy tego turnieju i Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska - finaliści, na 5. miejscu, która zatańczyła także w turniej WDSF International Open Latin zajmując 18. miejsce.

Finał WDSF International Open Standard:
  1. Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral - Polska
  2. Anton Belyayev i Antoaneta Popova - Kanada
  3. Errol Williamson i Ami Williamson - Dania
  4. Brodie Barden i Lana Skrgic de Fonseka - Australia
  5. Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska-Kozuń - Polska
  6. Andrew Buswell i Kelsey Pincer - Australia.


Turniej był zorganizowany z dużym rozmachem - napisali w swojej korespondencji z Melbourne Artur i Kamila, na przeogromnej sali Hisense Arena, w której w 2012 roku rozgrywane były WDSF Mistrzostwa Świata w tańcach standardowych. Melbourne często gości duże wydarzenia sportowe, między innymi, Australian Open w tenisie i Grand Prix F1 na ulicznym torze wyścigowym Albert Park.

Turniej tańca w Melbourne jest największym tanecznym wydarzeniem w całej Australii, dodatkowo rozgrywane były Mistrzostwa Australii amatorów w stylach. Na widowni zasiadała ogromna ilość widzów. Życie w Australii toczy się powoli, bez pośpiechu i w dostatku. Każdy kto pracuje może pozwolić sobie na przyjemności takie jak chociażby nauka tańca, dlatego prawdopodobnie taniec towarzyski jest tam tak popularny.

Turniej transmitowany był na żywo w internecie, a retransmisja będzie emitowana w telewizji w czasie Świąt Bożego Narodzenia.


Artur i Kamila pragną poinformować, że

turniej w Melbourne był ich ostatnim turniejem w amatorach. Od stycznia 2016 będą kontynuować taneczną karierę jako para zawodowa WDSF Professional Division. Zadebiutują w zawodowcach na turnieju Dancesport Cup Madrid 2016, Madrycie, 17 stycznia 2016 r.


Wyniki:

Melbourne, 12 i 13 grudnia 2015

Australian Dance Sport Championship:


Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska-Kozuń historia taneczna na Twist Service:

Dziś jest
23 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI