PUBLICYSTYKA / 2010 / II PÓŁROCZE

Place For Dance - magazyn dla fanów tańca

PLACE FOR DANCE - magazyn dla fanów tańca

Dodano: 2010-09-14 | 01:42:32


We wrześniu br. ukaże się pierwszy numer life-stylowego dwumiesięcznika o tematyce tanecznej: PLACE FOR DANCE.


Redaktorem naczelnym magazynu jest znany choreograf – Maciej Zakliczyński. Tytuł będzie dostępny w salonach prasowych, wybranych szkołach tańca oraz prenumeracie. Wśród współpracowników magazynu znajdują się m.in. Michał Piróg, Tomasz Raczek, Filip Łobodziński i Monika Jaruzelska, a w skład rady programowej wchodzą najwybitniejsi znawcy tańca, m.in. Piotr Galiński. Okładkę i pierwszą sesję taneczną przygotował Robert Wolański. Wzięli w niej udział uczestnicy „Tańca z Gwiazdami”: Łukasz Czarnecki (zwycięzca 6. edycji) i Francys Barraza Sudnicka (laureatka konkursu Miss Wenezueli).

W Polsce ponad 3 mln osób miesięcznie wpisuje w wyszukiwarce internetowej słowa "taniec" lub "nauka tańca". W ciągu ostatniego roku ponad milion Polaków zadeklarowało chęć rozpoczęcia nauki tańca, a do szkół uczęszcza już ponad 400 tysięcy osób. To rosnąca popularność tańca skłoniła Annę Garwolińską (wydawcę) i Macieja Zakliczyńskiego do stworzenia magazynu o tematyce tanecznej: PLACE FOR DANCE. Według założeń programowych, magazyn będzie zawierał między innymi wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami widowisk tanecznych z całego świata, sylwetki ludzi, dla których taniec jest stylem życia, taneczne historie zarówno mistrzów tańca, jak i początkujących. W PLACE FOR DANCE znajdą się także reportaże z tanecznych wydarzeń oraz praktyczne porady instruktorów i pedagogów tańca. W pierwszym numerze, oprócz historii tanga, będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób przełamuje stereotypy Michał Malitowski (dwukrotny mistrz świata zawodowców w tańcach latynoamerykańskich, zdobywca Pucharu Świata i wielokrotny laureat konkursu w Blackpool), co o ludowych tańcach sądzi Filip Łobodziński, a także jakie są najbliższe plany Anny Guzik. O tym, czy życie powinno mieć ramę napisze w felietonie Tomasz Raczek.

Maciej Zakliczyński, redaktor naczelny: PLACE FOR DANCE będzie dla Czytelników przewodnikiem, poradnikiem i lekturą obowiązkową. Działy magazynu zostały nazwane ze względu na miejsca, gdzie można tańczyć. TEATR zawiera informacje o najważniejszych premierach i spektaklach tanecznych w Polsce. PARKIET – to świat tańca towarzyskiego, turnieje, mistrzostwa, reportaże i relacje. ULICA – tam znajdą się takie style jak hip - hop, street dance, new style oraz alternatywna sztuka uliczna. Będzie również dział FOLK – zawierający informacje o etnografii tańca, jego kulturze i tradycji.

W magazynie znajdą się również porady; co założyć na trening, na co zwrócić uwagę idąc na pierwszą lekcję tańca, jak poradzić sobie z kontuzjami i bólami mięśni. Podpowiemy, gdzie wyjechać na wakacje nie rozstając się ze swoim hobby i jak wybrać najlepszą szkołę tańca. PLACE FOR DANCE to pismo, w którym każdy miłośnik tańca, ruchu i ekspresji znajdzie coś dla siebie
- dodaje Anna Garwolińska, wydawca.

Tematyka magazynu obejmuje również szeroko pojęty life-style związany z tańcem: urodę, zdrowie, Welness-SPA, modę, dodatki biżuteryjne, fitness, sport, podróże, rozrywkę i muzykę. Do tych branż kierowana będzie oferta reklamowa. Place for Dance adresowany jest do zainteresowanych tańcem kobiet i mężczyzn w wieku 25+, mieszkańców miast, z wykształceniem średnim i wyższym, traktujących taniec jako nieodzowny element życia, rodzaj aktywności fizycznej i ulubioną formę spędzenia wolnego czasu.

Place For Dance - premierowy numer

Informacje:

  • pierwszy dzień sprzedaży – 15 września 2010
  • dwumiesięcznik
  • nakład: 30 000 egz.
  • dystrybucja: saloniki prasowe, wybrane kioski - Kolporter, Ruch, HDS, Garmond, sieć Empików, szkoły tańca, prenumerata
  • objętość podstawowa: 96+4, format: 230x297
  • wydawca: T.A.L.I.O.N. Sp. z o.o. + współwydawca Gruner+Jahr Polska Sp. z o. o. & Co. Sp. Komandytowa.
  • Cena: 9,99 zł.

Komentarze: 25 Ostatnio dodany: 2010-09-25 | 09:03

Dziś jest
2 kwietnia 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI