PUBLICYSTYKA / WYBIERZ: / ARTYKUŁY 2015 ROKU

Angielskie turnieje wracają do łask

Dodano: 2015-02-05 | 20:43:10


W wyniku działań na forum międzynarodowym "angielskie" turnieje, tj. Blackpool Dance Festival, UK Championships i International Championships, wracają do łask ...


"Walka" o wpływy i chęć "wchłonięcia" w struktury WDSF "angielskich" - o światowym prestiżu - turniejów tańca, takich jak Blackpool Dance Festiwal, UK Open Championships w Bournemouth i International Championships - Brentwood/Londyn trwa już od blisko pięciu lat - (WDSF i turnieje w Anglii).

Jak dotąd wszelkie działania, łącznie z bojkotem tych turniejów przez pary z wielu krajów Europy, spełzły na niczym, gdyż jak dowiadujemy się z komunikatu Zarządu Federacji Tańca Sportowego opublikowanego w dniu dzisiejszym (5 lutego 2015 r.), zainteresowane pary mogą w tych turniejach startować bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji.


Poniżej komunikat Zarządu FTS - (wytłuszczenia redakcja TS):

Zarząd Federacji Tańca Sportowego pragnie poinformować wszystkie pary taneczne, iż na wskutek działań na forum międzynarodowym zostały wynegocjowane zmiany dotyczące możliwości startu par z licencjami FTS na turniejach Blackpool Dance Festival, UK Championships oraz International Championships.

Teraz udział par w tych turniejach jest możliwy i nie koliduje ze startami w turniejach FTS / WDSF w Polsce i za granicą łącznie z nominacjami na Mistrzostwa Świata i Europy WDSF.

W związku z powtarzającymi się pytaniami dotyczącymi startów na turniejach w Polsce poza systemem FTS / WDSF informujemy:
  • udział par w turniejach PTT (tzn. tych turniejach gdzie potrzebna jest tylko licencja PTT) jest dopuszczalny i nie koliduje ze startami w systemie turniejów FTS / WDSF,
  • udział par w turniejach gdzie potrzebna jest licencja PZTSport lub WDC będzie traktowany jako start w UNREGISTERED EVENTS i zgodnie z przepisami WDSF ponowny start w systemie FTS / WDSF będzie możliwy po upływie 3 miesięcy od daty turnieju.

Dziś jest
27 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI