KOMENTARZE

Artykuł: Wznieśmy się ponad podziały!

powrót

19

~Do wpisu 12

Dodano: 2014-09-22 | 20:37
Pytanie pada o klasą taneczną sędziów to jak mi wiadomo najważniejsza osoba w FTS (prezes) sędziujący czesto WDSF ma właśnie klasę C .A inni nie lepiej -a niektórzy gorzej
18

~XXX

Dodano: 2014-09-22 | 20:21
Ten turniej już dawno przerósł możliwości organizacyjne organizatorów. Następna masówka bez zaplecza. Bieganie po salach i maraton sędziowski. Bez pojęcia dla wszystkich. Tego rodzaju impreza powinna być od dawna nadzorowana przez ZG PTT
Pan Andrzej wydaje się nie dostrzegać mankamentów, a pary przyjeżdżają zwabiane dodatkową ilością punktów.
Dobrych "S" klasowych par na tym turnieju nie zobaczysz. Każdy może sędziować - byle za darmo. Jakie to święto tańca?
Wznieśmy się ponad podziały, bo inaczej kasa nie będzie się zgadzać. Z ciężkim sercem to piszę, ale tak to niestety wygląda.
17

~do 15

Dodano: 2014-09-22 | 19:51
Nie mogę się dostosować do Pana wymagań.
Nie rozumiem tylko, jaki to ma wpływ na jakość głoszonych poglądów.
One nie muszą mieć nazwisk.
Są logiczne, prawdziwe, albo nie, niezależnie od tego, kto je prezentuje.
16

~III

Dodano: 2014-09-22 | 19:50
Duży Szacunek i Ukłony dla autorów listu otwartego ale obawiam się że sprawy zaszły za daleko. Informacja dzisiejsza ze strony FTS . Wygranych w tej "wojnie" nie będzie a przegra Taniec.

odnośnik www
15

~

Dodano: 2014-09-22 | 18:42
Proszę podpisywać się imieniem i nazwiskiem , wówczas chętnie odpowiem!
14

~

Dodano: 2014-09-22 | 17:42
Witam!
A kto powiedział że nie będą wykonywane telefony ? , jako maly trybik też napędzający Wieczystego dla seniorów nie gniewam sie z nikim .
13

~

Dodano: 2014-09-22 | 17:26
Szanowni Państwo organizatorzy Turnieju Wieczystego oraz inicjatorzy listu otwartego proponuję wziąć do ręki telefon zadzwonić do Prezesów PTT, PT SA, PZTS, przekonany jestem, że pomogą wszak pierwsze kroki już uczynili, należy to pielęgnować. Pytanie tylko czy WY potraficie stanąć ponad podziałami. Trzeba rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać, niekiedy poprosić. Trzy organizacje zrobiły pierwszy krok idżcie Państwo w tym kierunku.
12

~do Pana Marka

Dodano: 2014-09-22 | 17:21
a czy może Pan zapoznać nas z osiągnięciami czołowych działaczy PTT? Gdzie teraz się szkolą, żeby nas oceniać. Wiem natomiast, że bardzo wielu "sędziów" ma C klasę, bądź nie ma jej w ogóle, więc nie może być mowy o jakichkolwiek osiągnięciach. I proszę nam nie mówić, że tańca można się nauczyć z książki, to trzeba przeżyć i poczuć. Całe pokolenie działaczy, sędziów, pseudotrenerów musi odejść (wymrzeć) i to niezależnie z której organizacji, aby coś się zmieniło, wześniej nie liczcie na nic, dobrze jest brać kasę za "nicnierobienie".
11

~..

Dodano: 2014-09-22 | 16:35
I mamy efekt. Konflikt PTT -FTS przeszedł w fazę konfliktu WDC-WDSF. Jedni drugim przyganiają, a jedni drugich warci.
10

~Do pana Marka

Dodano: 2014-09-22 | 16:31
Nie wiem, czy zrozumiał Pan treść listu, organizatorzy chcą zrobić ten turniej poza podziałami, a Pan wyskakuje tu z czymś takim.
9

~dziś pytanie - dziś odpowiedź

Dodano: 2014-09-22 | 16:19
1. Jeżeli obecni działacze FTS tak bardzo kochają sport i rywalizację i leży im na sercu dobro polskich par i polskiego tańca, to dlaczego będąc decydentami w PTT i dysponując prawami członkowskimi w WDSF nie porozumieli się z Polskim Związkiem Tańca Sportowego, a założyli PTT-sport a później FTS?
Ad. 1. Bo są bezgranicznie chorzy na władzę, a musieliby się nią podzielić.
2. Po co ww działaczom są polskie pary?
Ad. 2. Po to, żeby mieć "mięso armatnie" na turniejach WDSF, uczyć na campach WDSF i móc sędziować "grandszlamy".
3. Po co jest potrzebny WDSF?
Ad. 3. Po to, żeby kilka osób dzieliło między sobą strefy wpływu, rozdawało sobie imprezy, sędziowało, uczyło na campach.
4. Co zyskuje para taneczna podczas pobytu na campie WDSF?
AD. 4. Miejsce w rankingu WDSF.
5. Co zyskuje para taneczna podczas lekcji z nauczycielami WDC?
Ad. 5. Rzetelną wiedzę i umiejętności.
8

~do Autorów listu otwartego

Dodano: 2014-09-22 | 15:13
Bardzo dobry pomysł! Oby się to udało! A jak to organizacyjnie miałoby wyglądać? Jak to zrobić, żeby turniej się odbył, pary przyjechały i miały z tego korzyści takie jak dotychczas, a sędziowie mogli sędziować niezależnie z jakiej są organizacji bez obawy o zawieszenia, kary itp? Turniej byłby ptt, fts, wspólny czy poza tymi strukturami?
7

~do 3

Dodano: 2014-09-22 | 15:01
1. Nie mogę pojąć, co złego jest w idei rywalizacji sportowej, i dlaczego jest ona zła z natury. Tak odczytuję Pana wypowiedź.
Stawiam tezę, że dramatyczna większość obecnych tancerzy (ze wszystkich organizacji) traktuje swoją pracę jako pasję oraz RYWALIZACJĘ. Zatem jest to podejście sportowe.
Utyskiwanie, że kiedyś było piękniej, bardziej artystycznie i ideowo, przyjmuję do wiadomości, ale to dla mnie odrębna kategoria pod nazwą "świat się zmienia".

2. Dziwi mnie wygłaszana ex cathedra teza, że WDSF jest tym złym, w odróżnieniu od słusznych sław z WDC. Oczywiście szanuję Pana prawo do własnej opinii. Nie zamierzam też spierać się w kategoriach "o wyższości świąt ...". Podał Pan kilka znanych nazwisk sprzed lat. Przy większym zaangażowaniu znalazłby Pan zapewne "po drugiej stronie barykady" kilka innych zasłużonych nazwisk również wartych szacunku.

3. Podane przez Pana wzorcowe osoby żyją całkiem nieźle z wykonywanego zawodu nauczyciela i dyskontują w ten sposób własne osiągnięcia sprzed lat. Ja nie widzę w tym nic złego. A Pan?
Jeśli to jest ok, to nie uważam za słuszne odbierania innym takich praw.

3. Artyzm jest elementem tańca. Tak samo jak w przypadku gimnastyki artystycznej, jazdy figurowej na lodzie, WKKW, skoków do wody oraz ..... szachów. Rywalizacja sportowa nie niszczy piękna. Taką tezę zaryzykuję.

4. Ewidentnie wzmacnia Pan podział "funkcjonariuszy świata tanecznego" w Polsce, twierdząc, że całe zło skupia się w FTS. Ponownie gratuluję prostoty sądów. Pyta Pan, co osiągnęli w tańcu przedstawiciele FTS. Uzupełnię to pytanie - a co osiągnęli obecni słuszni przedstawiciele PTT?

5. Nie wiem, czy zwrócił Pan uwagę na to, że jeden z sygnotariuszy listu, człowiek, którego uczciwość, zaangażowanie w taniec i ideowość są dość powszechnie uznawane i doceniane, został w chamski i bezpardonowy sposób oskarżony o przekręty i zmuszony do odejścia ze stowarzyszenia, które tworzył przez kilkadziesiąt lat. On jest w FTS. Czy Pana zdaniem odbiera mu to prawo do szacunku?
6

~do niżej

Dodano: 2014-09-22 | 14:42
piękno tańca? opłacane dziesiatkami lekcji z byłymi i obecnym "slawami" przed turniejami w Angli?Turnieje WDC też niestety nie maja nic wspólnego z pięknem tańca. Turnieje ustawione od poczatku do końca. Zostaje wam hobby i rerkracja
5

~brawo

Dodano: 2014-09-22 | 14:20
Brawo Panie Marku .....taniec , taniec , taniec , a nie wyniki , sport , stypendia .... piekno tańca powinno się liczyć

Dziś jest
29 czerwca 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI