KOMENTARZE

Artykuł: Komunikat FTS

powrót

Poprzednia 12345 Następna
70

~Kalendarz turniejów FTS

Dodano: 2014-05-01 | 15:09
W kalendarzu na stronie FTS odnośnik www obok turniejów WDSF pojawiły się turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski FTS 2015 i turniej kwalifikacyjny do wyższych klas dla par EDC. Warto zapoznać się z terminami.
69

~Rodzic

Dodano: 2014-04-19 | 23:13
Czy pary 12-13 mogą tańczyć i kończyć turnieje po godzinie 19.00? W zeszłym roku i w tym roku to zdarzyło się już kilkakrotnie. Gdzie są osoby, które nadzorują organizację turniejów. Zdarza się, że pary 12-13 zaczynają uśmiałem około 20.00 lub 19.00, 18.30. To jest której kończą? W Łazach przed północą jeszcze dzieci tańczyły. Gdzie Wasze przepisy.
68

~

Dodano: 2014-04-16 | 08:29
A ja naiwnie myślałam, że nowy zarząd podejmie wszelkie działania dla jednoczenia ruchu. A tu na początek taki afront. Panowie i panie przemyślcie proszę całą sytuację biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie dobro startujących par tanecznych i dogadajcie się dla ich dobra. Ten, kto tego dokona będzie miał powszechny szacunek i podziw.
67

~zmiany

Dodano: 2014-04-15 | 21:10
Niestety bezprawne, z tego co wiem nie ma żadnych uchwał ZG w tej sprawie, decyzja została podjęta jednoosobowo, prezes opublikował że niby ZG, ale bez uchwał ZG nie można wprowadzać żadnych zmian. A miało być tak dobrze, a tu proszę.
66

~ja

Dodano: 2014-04-12 | 12:22
Od 1 maja zmiany?
65

~...

Dodano: 2014-03-28 | 22:23
Już wkrótce zobaczymy kto ma racje...
64

~FTS

Dodano: 2014-03-28 | 21:59
Panowie z FTS u a co zrobicie jak PTT dogada się z PZTS i zostaniecie z ręką w nocniku.

Na razie to tyko marzenia o zatwierdzeniu związku sportowego(FTS) .Niestety trzeba poprawic statut i regulaminy bo nie są zgodne z Ustawą o Sporcie
63

~do zacietrzewionych

Dodano: 2014-03-28 | 21:10
Wielu z was minęło już granicę rozsądku w swoich postach. Jeśli jesteście tancerzami, to na razie jesteście pionkami w grze prowadzonej przez ludzi, dla których w wielu przypadkach nie jesteście nawet mięsem armatnim (kilka półoficjalnych wypowiedzi czołówki z PTT i FTS wprost o tym świadczy).
Byliście i niestety nadal chyba będziecie potrzebni 1-2 razy w roku, gdy karnie podniesiecie łapki podczas głosowań, bo wasz lokalny guru tak Wam każe (a spróbujcie mieć własne zdanie). Spieracie się, która z 2-3-4 organizacji jest najcudowniejsza. Jest taki wierszyk o kłótni warzywek - to taki sam model dyskusji.

Proponuję na początek przyjąć - ŻADNA nie jest dobra.

Zamiast się kłócić - zastanówcie się, co chcecie w tańcu osiągnąć, na jakim jesteście etapie, a w konsekwencji - która droga jest dla Was najlepsza. Zawsze możecie ją zmienić - nawet "właściciele" organizacji nie są w stanie Wam tego zabronić, choć życie mogą utrudnić.
Życzę trochę spokojnej kalkulacji, bez obrzucania się bezsensownymi inwektywami w obronie ludzi, którzy i tak mają Was gdzieś, bo liczą się dla nich wyłącznie ich malutkie interesiki.
Traktujcie organizacje jako środek do własnego rozwoju. Po to przecież powstały, to mają wpisane w statutach.
Bądźcie kimś, a nie czymś
62

~do naiwnych

Dodano: 2014-03-28 | 20:58
Czy komuś się marzy aby taniec był dyscypliną sportową, ZAPOMNIJCIE, nawet jak wam to wmawiają trenerzy, nie ma ******** w Ministerstwie Sportu aby brać sobie na garba nową dyscyplinę. Jak do tej pory obowiązuje w naszym kraju zasada, jedna dyscyplina-JEDEN ZWIĄZEK i tego z pewnością nikt nie zmieni. Proszę poczytać ustawę , która jest obowiązująca.
Jeżeli jesteście odważni, to proszę zapytać trenera, jeżeli będzie wasz klub miał przynależność do FTS to czy będą obowiązywały was - tancerzy -zgodnie z ustawą o sporcie - badania lekarskie jakie obowiązują w sporcie i kto za nie zapłaci, WY(rodzice) czy klub jak to przewidują ustawy, jak klub to kogo to obciąży. Stawiam sporo, że trenerzy z FTS obciążą tym tancerzy.
Apeluję do tancerzy aby wymusili na trenerach, czy zarządach nowo powstałych związków sportowych aby wszystkie koszty, pokrywały kluby sportowe, z funduszy jakie planują wydrzeć z różnych źródeł.
Szybko zejdą na ziemię i będą ściemniały, że jednak byli zwolennikami STOWARZYSZENIA, jakim jest PTT. Inne prawa, inne obowiązki wobec członków.
Jak będziecie w strukturach sportowych zażądajcie rachunków za prywatne lekcje od trenerów a kasę wpłacajcie na konto KLUBU SPORTOWEGO.
Już widzę jak FTS zwinie żagle. Pary taneczne ich szybko wyprostują. Działaczom FTS - struktur sportowych wydaje się, że kasa jaka teoretycznie jest do pozyskania może wpaść w ich kieszeń, ZŁUDNE MYŚLENIE, ale skąd mają to wiedzieć?????
Warto byłoby mieć w tym zakresie wiedzę. Jest ona na wyciągnięcie ręki, w przepisach do których odsyłam.
61

~...

Dodano: 2014-03-28 | 18:34
Już wkrótce zobaczymy kto ma racje...
60

~Do 59

Dodano: 2014-03-28 | 18:29
A myślisz ze tylko wdsf przynależy do MKOL ? Po pierwsze nie przynależy bezpośrednio tylko przez inna organizacje tak jak PZTSport który tez przynależy do MKOL przez inna organizacje. Warto zasięgnąć u źródeł wiecej informacji a nie pisać nieprawdziwe informacje.
59

~Do 58

Dodano: 2014-03-28 | 18:16
Głupi Ty głupi.Nie masz pojęcia o czym piszesz.
58

~do Mor

Dodano: 2014-03-28 | 18:06
Warunkiem bycia zwiazkiem sportowym według nowej ustawy jest przynależniość do organizacji międzynarodowej uznanej przez MKOL i taką jeśli chodfzi o taniec jest WDSF więc p. Nowogórski nie ma sznas. Miedzy innymi dlatego dogadał sie z Glazikiem
57

~Mor

Dodano: 2014-03-28 | 17:45
Wiedza wszystkich jest zagmatwane a fascynacji PTT i FTS chwała swoje, ale podzieleni sie swoją wiedza z bardzo dobrych źródeł PZTSpor jeszcze bedzie Polskim Związkiem Sporyowym przez ładnych kilka a moze wiecej lat. Spełniają wszystkie warunki określone w nowej ustawie czy to sie podoba komuś czy nie.
I warto zastanowić sie i przeanalizować działania FTS i PTT i PT SA i WDP i okaże sie ze najwiecej oferuje i ma najlepsze podejście do tematu tańca ta najmłodsza organizacja czyli Polski Taniec SA, czy któraś organizacja bezinteresownie w ramach teamu narodowego zaoferowała kilkudziesięciu parom pomoc w wysokości prawie 2 tysięcy złotych na osobę na wyjazd na turniej?
Jako tancerz będący w tym teamie byłem zszokowany bo nigdy nawet od PTT ni marzyłem o takim wsparciu. Szkoda ze bojkotowanie i komunikaty Pana FW spowodowały ze nie mogliśmy uczestniczyć w Pucharze Polski gdzie pula nagród od 1 do 12 miejsca od zawodowców do juniorów wynosiła ponad 100 tys zł i to wszystko bez opłat członkowskich i innych .
Czemu wszyscy a tak sie boja ze PT SA współpracuje z legalnym związkiem sportowym działającym na mocy ustawy pod ministerstwem sportu i turystyki.
A mistrzowie swiata dostają nagrody po kilkadziesiąt tysięcy złotych na osobę i jeszcze raz sie pytam czego sie tu bać wiele dyscyplin sportowych i wiele związków tak funkcjonuje i wspiera swoich sportowców i pomaga zdobywać sponsorów na taka działalność
Warto o tym pomyśleć na spokojnie polecam...
56

~łukasz

Dodano: 2014-03-28 | 17:09
Widzisz, mam odrobinę wiedzy i na jej podstawie staram się to wszystko zrozumieć. Brawo dla Ciebie, cały czas z pretensją i obrazą dzielisz się swoją wiedzą, ale lepsze to niż wyzywanie od głupich i na tym koniec. Skąd ta informacja o nowej ustawie o sporcie, to jest przesądzone? Moja odrobina wiedzy na ten temat od razu kojarzy sprawę, gdzie sąd apelacyjny gdzieś tam (Warszawa, krakow, nie pamiętam) odrzucił starania PTT/FTS i bycie związkiem, ktoś nawet wrzucał link na forum do tego wyroku, masz wiedzę o tej sytuacji czy w tym bałaganie Ci to umknęło?
Poprzednia 12345 Następna

Dziś jest
23 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI