PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Pozew zbiorowy ...

Pozew zbiorowy ...

Dodano: 2013-11-25 | 05:08:34


Co tydzień, po turniejach tańca, w komentarzach na Twist Service, pod ich wynikami, aż "kipi" od głosów o "ustawionych" turniejach, opóźnieniach w programie, niedoinformowaniu jego uczestników o zmianach w programie ... więc, może tak za radą Pana Tomasza Dauermana, zastosować pozew zbiorowy na gruncie tańca towarzyskiego?!


BLOG: eksperci o prawie sportowym
Tomasz Dauerman - PrawoSportowe.pl

Pozew zbiorowy przeciw PZPN?

Jak kupuję bilet i idę na mecz, to jestem tzw. konsumentem. Powtarzając za kodeksem cywilnym: "za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową". A jak już ten bilet kupię, a mecz się nie odbędzie, to mam roszczenie z tytułu poniesionej szkody. Ba, w zgodzie z ustawą o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, jeżeli zbierze się przynajmniej 10 chętnych, to takie roszczenie o ochronę konsumentów mogę dochodzić "w zbiorówce".

Tak też się dzieje na przykład po już słynnym największym basenie Europy, kiedy przełożono mecz Polska-Anglia ... dokończ artykuł na PrawoSportowe.pl.


Tomasz DauermanTomasz Dauerman
Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców.

Dziś jest
17 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI