PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Sejm RP

Nowelizacja ustawy o sporcie, a konsultacje społeczne

Dodano: 2013-10-25 | 20:38:38


Na łamach niniejszego portalu wiele miejsca poświęcamy zmianom zachodzącym w sporcie. Zarówno zmianom wprowadzanym przez polskie związki sportowe w swoich przepisach wewnętrznych np. dotyczących rozgrywek, jak i zmianom dotyczącym przepisów ustawy o sporcie.


Łukasz Klimczyk
PrawoSportowe.pl

Wielokrotnie poruszaliśmy temat przyszłej nowelizacji ustawy o sporcie. Dzisiaj do tematu chciałbym powrócić i przeanalizować na jakim etapie ustawodawczym jest projekt i wskazać czy środowisko sportowe już powinno się przygotowywać do kolejnych zmian ustawy o sporcie (zwana dalej „ustawą").

W dniu 02 września 2013 r. na „światło dzienne" wypłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o sporcie wprowadzający między innymi zmiany, o których pisał Mecenas Tomasz Dauerman dotyczące sankcji za brak przynależności polskiego związku sportowego (zwane dalej „PZS") do międzynarodowej federacji sportowej. W zależności od podjętych czynności w ostatnim czasie przez PZS zmiana ta dotknie bezpośrednio około 15 podmiotów. Od związków niszowych jak Polski Związek Skibobowy po związki - duże, z bogatą tradycją i osiągnięciami sportowymi na arenie międzynarodowej jak np. Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Polski Związek Kickboxingu czy też Polski Związek Ju-Jitsu.

Właściwie wraz z zaprezentowaniem projektu ustawy o sporcie został on przesłany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ... dokończ artykuł na PrawoSportowe.pl.


Łukasz Klimczyk

Łukasz Klimczyk
Aplikant Radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownik Kancelarii Prawa Gospodarczego i Sportowego Tomasz Dauerman, odpowiedzialny za kompleksową obsługę Klientów związanych ze sportem.

Dziś jest
27 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI